Otomar Dvořák je nejen skvělý spisovatel historických a životopisných románů, ale i společně s J.O.P. studiem připravují a natáčejí krátké a zajímavé filmy. Seriál, který nese název Magazín záhad, má již svůj 177. díl a jak Otomar Dvořák řekl, námětů k natáčení mají stále mnoho.

Do Berouna přivezl tři filmy. V prvním se přítomní diváci mohli seznámit s unikátními záběry z podzemí Hořovického zámku, kam již dlouhá léta nikdo nevstoupil. Při promítání tohoto filmu došlo ke kuriózni příhodě, kdy počítač přestal fungovat zrovna při vyprávění Michala Kutzendörfera, předsedy spolku hradu Valdek. Ten byl na promítání přítomný a tak mohl "dovyprávět" svou řeč i zodpovědět některé dotazy.

Ve druhém filmu štáb pronikl do Lánské obory, kde se nachází zbytky tajemného a nepřístupného hradu Jivno, kde s objevy při průzkumu středověké zříceniny seznámil archeolog Milan Sýkora.

Třetí plánovaný film se starobylou rotundou sv. Václava nebylo možné z technických důvodů promítnout, ale Otomar Dvořák přivezl skvělou náhradu, film o sv. Elektě, abatyši kláštera bosých karmelitek, jejíž neporušené tělo se nachází v Praze na Hradčanech a je zachováno dodnes.

Příjemné odpoledne zakončil Otomar Dvořák dalším filmem a na závěr jako bonus promítl legendární grotesku Horror aneb četba na dobrou noc, ve kterém sám hraje společně s Jiřím Wimmerem.

Lenka Rodová