V Klubu Labe vystoupí ve čtvrtek 15. března od 20 hodin. „V Labi jsem už dlouho nehrála, ale myslím, že jsem zde kdysi odehrála poslední koncert v sestavě s Jakubem Rackem a Pavlem Peroutkou. Co se týká Berounska, jako každý člověk, který zdejší krásnou krajinou projíždí, mám ráda snímky místního fotografa Jana Šroubka. A na Ptačí skále v Berouně bydlí a pracuje skvělá výtvarnice Lucie Suchá. Její obrázek ožil na mém předešlém albu Blázen tančí dál,“ zavzpomínala Pavlína Jíšová.

Ta představí v Hořovicích svou dámskou kapelu. Po jejím boku bude stát její dcera Adéla Lounková, která hraje na akustickou kytaru, mandolínu a irské flétny. Basové kytary se ujme Romana Tomášková z Blovic u Plzně, která je členkou kapely Toman a lesní panna a má své dámské trio Přelet M.S.
Dámskou čtveřici doplňuje písničkářka a multiinstrumentalistka Petra „Šany“ Šanclová, která debutovala svým sólovým albem Ze země Vah.

„V minulosti ji milovníci folku mohli slyšet ve společnosti pánů Jaroslava Samsona Lenka, Slávka Janouška a Vlasty Redla. V současnosti je členkou formace Bokomara a kromě svých sólových vystoupení doprovází také zpěvačku Naďu Urbánkovou,“ uvedla písničkářka. Na koncertě hořovickém v Labi dnes zazní především písničky Pavlíny Jíšové v originálním pojetí ženského vícehlasu s patřičnou dávkou ženské energie. I ostatní ženy budou mít svůj sólový pěvecký prostor.

Text: KAREL SOUČEK