Folkrockový písničkář, zpěvák, textař, producent, skladatel, aranžér a multiinstrumentalista Vlasta Redl se po téměř pětileté rockové koncertní pauze vrátil na pódia. S novou kapelou a albem nazvaným Koncert, který se nekonal. Kapelu i desku představí ve středu 28. listopadu od 20 hodin v berounském sále České pojišťovny.

Podle vlastních Redlových slov těch pět let držel smutek a oplakával zánik kapely, ve které působil 23 let. Teprve loni odložil závoj a folkovou kytaru a opět začal koncertovat se svojí novou skupinou.
„Obával jsem se, že dát dohromady kapelu „jen" stejně dobrou by mi asi u diváků neprošlo, a tento strach mi dodal odvahu oslovit ty nejlepší instrumentalisty, jací jsou u nás k mání. A tak jsem se nakonec ocitl obklopen skvělými hudebníky, jejichž domovskými soubory jsou například Buty, skupiny Jany Kirschner, Richarda Müllera nebo Petera Lipy," komentuje Redl výběr svého nového česko-slovenského obsazení.
Skupinu s názvem Naše nová kapela tvoří kromě Redla bubeníci a perkusionisté Marcel Buntaj a Marcel Gabriel, baskytaristé Martin Gašpar a Petr Vavřík, hráč na dechové nástroje Michal Žáček, klávesista Borek Nedorost a kytarista Matěj Morávek.

Text: KAREL SOUČEK