První akcí byl Zámecký minifestival, ve kterém pódium patří s železnou pravidelností kapele Forbes. Moderátorem byl, jako už poněkolikáté, Zdeněk Vrba, spoluzakladatel a moderátor autorského pořadu Noční proud na rádiu Český rozhlas Dvojka.

Kapelu Forbes měl původně střídat zpěvák Radek Tomášek. Bohužel se pár dní před vystoupením ze zdravotních důvodů omluvil. Pořadatelům se podařilo místo něj zajistit opravdové eso v podobě písničkáře a spisovatele Pepy Fouska. Jeho vystoupení, kdy zpívá, hraje na kytaru a foukací harmoniku a k tomu vypráví dokonalé aforismy, mělo neskutečný úspěch u přítomných diváků.

Oslavy 700 let obce Tlustice.
PODÍVEJTE SE: Oslavy 700 let obce Tlustice začaly příjezdem historické skupiny

Závěrečným bodem programu bylo vystoupení skupiny Bacily se zpívající legendou Václavem Neckářem.

Více jak tři stovky návštěvníků si zpívaly takové hity jako Podej mi ruku a projdem Václavák či Doktora Dam Di Dam. S přibývajícím časem se naplňoval konec programu a tak spousta sedících diváků přišla pod pódium, a to buď se vyfotit, nebo alespoň natočit krátké video na svůj mobilní telefon. Po přídavku dvou písní obdržel Neckář od fanynek kytice. A tak po Petru Spáleném králodvorský zámek zažil další legendu.