Ve středu 15. dubna od 20 hodin uvede v Sále České pojišťovny svoji nejnovější autorskou hru z archeologického prostředí H-Index 22.

„Zatím naposledy jsme se v Berouně představili loni v březnu s Novým životem, což je druhý díl „nádražácké" série o Bedřichu Hrozném. Někteří členové našeho divadla mají na Beroun rodinné, případně školní vazby, což se příznivě projevuje i mezi diváky. Ale kromě příbuzných a spolužáků přicházejí i „normální" diváci, dá se říci, že v množství větším než malém. Naši Berouňáci nám rozumějí," sdělil herec Aleš Novák.
Hra H-Index 22 má podtitul archeologická studie.

Tajuplný název představuje zkratku termínu Hirschův index, což je klasifikace vědeckých článků v odborných časopisech.

„Lidé se ale nemusí bát odborných termínů, jde spíš o situační komedii a vztahy na pracovišti. V druhé polovině hry čeká diváky velký posun v čase, ale víc prozrazovat nemůžu, moment překvapení hraje v tomto případě velkou roli," poznamenal Aleš Novák. Autorkou scénáře, neformální režisérkou a zároveň představitelkou jedné z hlavních rolí je opět Lída Boudová. Premiéra se uskutečnila loni v říjnu v Čenkově, ale ještě předtím proběhlo několik předpremiér.

Berounské představení bude už desátou reprízou. „Naše divadlo je poměrně činorodé, v loňském roce jsme stihli celkem 26 produkcí, letos jich máme za sebou zatím sedm," uvedl Novák.

Text: KAREL SOUČEK