Ani letos hořovičtí zahrádkáři nezměnili termín konání akce, která nabízí lidem nejen výrobky z cibule, keramiky 
a dřeva, ale i bohatý kulturní program. Akce začíná v pátek 3. října večerním setkáním, kdy se centrum Hořovicí změní. Už v pátek večer budou náměstí i okolní ulice lemovat stánky s občerstvením a burčákem.

Stánky s cibulí a květinami navodí tradičnčí atmosféru především v sobotu 4. října, která bude hlavním dnem Cibulového jarmarku. Nebude chybět bohatý kulturní program. 

Jako první se v sobotu na Palackého náměstí představí Hořovická muzika Bohumila Vojíře. „Bez té by to nešlo," prohlásil předseda hořovických zahrádkářů Jaroslav Gross. „Na náměstí zahraje i poberounská hudební skupina Třehusk a Dixieland Band Zdice," vyjmenoval Jaroslav Gross. K Cibulovému jarmarku neodmyslitelně patří i vystoupení místní mažoretek.

Výstavu zahrádkářů, včelařů a houbařů zájemci najdou v přízemí radnice.

Chystáte se na Cibulový jarmark a nevíte, kde můžete zaparkovat? Palackého náměstí i přilehlé ulice jsou uzavřené. Centrální parkoviště se nachází na prostranství před místní nemocnicí. Autobusy parkují ve spodní části města u Červeného potoka.

Ve městě jsou slyšet i kritici Cibulového jarmarku. Někteří upozorňují na to, že je zde příliš mnoho stánků s alkoholem. Předseda hořovických zahrádkářů s tím nesouhlasí. „Ve městě je otevřeno mnoho barů a restaurací. V noci opilí lidé ničí koše a dochází k dalšímu vandalismu, a to i v době mimo jarmark," konstatoval Jaroslav Gross s tím, že stánky musí být zavřené do 22 hodin.

Kritiku si zaslouží především ti, kteří v poslední době vyvolávají v centru města potyčky, nikoliv zahrádkáři, na jejichž akci už více než dvě desítky let přijíždějí návštěvníci ze všech koutů republiky. Přípravě akce věnují každoročně mnoho hodin. Je třeba zajistit nejen povolení města, ale akci musí projednat i se zástupci Policie ČR nebo krajské správy silnic.

V sobotu večer letošní Cibulový jarmark končí, s tím ale začínají přípravy dalšího ročníku. Řada stánkařů přijela do Hořovic nejen na páteční a sobotní akci, ale i s přihláškou na tu další.