Jak byste zhodnotil letošní sezónu?
Letošní sezona byla poznamenána výročím, které měla naše škola. 1. června jí bylo 25 let. V tomto duchu byl i náš celovečerní pořad, který se uskutečnil na zimním stadionu v Berouně. Sezona tak byla skvělá a úspěšná.

Kde všude jste soutěžili a jakých největších úspěchů letos dosáhli?
Bylo hned několik vrcholů, kterým se můžeme podívat do očí a říci, že to stálo za to. Na mistrovství České republiky ve street dance v Brně se naše hip hoppová složka s choreografií Musicology umístila na druhém místě. To je pro naši školu velká pocta. V Show dance, což je naše doména, protože v show dance patří naše škola mezi tři nejlepší v České republice. Děti získaly na Mistrovství v České republice druhé místo s choreografií Mauglí, Junioři mají druhé místo s choreografií Hodinář a dospěláci první místo s choreografií Zvoník od matky boží. Tyto choreografie pak reprezentovaly na Mistrovství světa v Riese. A byla to reprezentace z mého pohledu skvělá. Děti a dospěláci sedmé místo a junioři osmé. Byl to krásný boj a moc děkuji tanečníkům za super reprezentaci Berouna a Středočeského kraje i Králova Dvora.

Museli jste se potýkat s nějakými problémy. Zranění a nemoci?
To je zajímavá otázka. Toto jsem ještě v sezoně neměl. Hlavní role hodináře Patrik Benák byl dlouhodobě zraněn a do poslední chvilky to vypadalo, že nevystoupí. Ale velice se snažil a své kamarády v tom nenechal a na mistrovství světa choreografii odtančil. On postoupil i jako sólista, ale pro kolektiv samostatně nevystoupil, aby si něco neudělal a byl připravený pro tým. Myslím, že říci velké díky, je na místě. A velice podobné to měla i Veronika Drsková v dospělácích, ale také se kousla a dala to. Moc to týmu pomohlo.Jak dlouho už vaše taneční škola funguje?
Taneční centrum R.A.K. má za sebou 25. výročí. V současné době už fungujeme 26. rok.

Je těžké sehnat na provoz centra sponzory?
Snažíme se, kde je to možné. Je mnoho lidí, kteří nám pomáhají, a jsem za to rád. Bez těchto lidí by to nešlo.. Ani bez dotací města Berouna a Králova Dvora a každoroční podpory od Středočeského kraje. Všem velké díky.

Kolik máte ve škole tanečníků?
To je proměnlivá veličina. Děti se hlásí do naší školy průběžně celý rok, ale v současné době máme v Berouně okolo 550 dětí tančících různé taneční styly, a to od Show dance po disko dance, street dance, Break dance, ale máme i gymnastiku a další pohybové aktivity.

Vystupovali jste letos s nějakou novinkou?
Máme několik novinek. Třeba gymnastiku pro veřejnost. Dříve byla gymnastika jen pro naše tanečníky. Pro velký zájem naše škola otevřela lekce sportovní gymnastiky. Kdo má zájem, může se přijít v úterý a čtvrtek od 14.00 do 15.00 hodin podívat a i si ji rovnou vyzkoušet.

Co vás ještě letos čeká?
Po mistrovství světa, které bylo na konci listopadu, máme připravenou zábavu pro děti, a to vánoční besídku. Do konce roku musíme připravit další choreografie, které budou na další rok. V současné době se vše připravuje od choreografií po rekvizity a kostýmy. Pokud by chtěl někdo vidět, co máme na roke 2018 připraveno, tak 12. května budeme pořádat tradiční soutěž Berouna cup a 11. června pak celovečerní představení, kde vystoupí všechny děti, které v Berouně tančí. Těšíme se na vše, co nám nový rok přinese.