Před prázdninami nastal čas hodnotit, ale také poděkovat a pochválit. O úspěších R.A.K. jsme hovořili s majitelem tanečního centra Janem Liškou.

„Pro nás začíná taneční sezóna možná trochu netradičně, a to účastní na Mistrovství světa, na které se tanečníci kvalifikují vždy v předchozí sezóně. Tentokrát se Mistrovství světa konalo v Praze a my jsme zaznamenali velký úspěch. Konkrétně dospělí se svou choreografií skončili mezi světovou taneční špičkou na sedmém místě," pochválil výkon tanečníků Jan Liška.

Po Mistrovství světa v Praze se na podzim loňského roku ještě konalo Mistrovství Evropy v německém městě Riesa. Zde si nejlépe vedly děti, které skončily na pátém místě.

Po těchto dvou náročných šampionátech začala tanečníkům z R.A.K. nová dřina. Naučit se nové choreografie, sžít se s novými kostýmy a pilovat kroky a taneční kreace, se kterými pak chtěli uspět na postupových soutěžích.

„V březnu jsme pak s novými choreografiemi soutěžili na Mistrovství Středních Čech a Prahy, kde za naše R.A.K. soutěžilo celkem 35 formací. Toto je nominační soutěž pro Mistrovství Čech a odtud se pak nejlepší tanečníci nominují na Mistrovství České republiky," uvedl Jan Liška.
Na mistrovství České republiky v showdance ti nejlepší tanečníci z R.A.K. opět uspěli v tvrdé konkurenci. Děti se svou choreografií Asterix a Obelix na Olympiádě obsadily třetí příčku, dospělí získali druhé místo za choreografii The Crow. Oba týmy se tak nominovali na podzimní mistrovství světa a Evropy. Junioři s choreografií V zajetí spánku skončili na nepostupovém smolném čtvrtém místě.

Další úspěch, který se tanečníkům z R.A.K. letos povedl, si připisují dospělí, kteří se věnují kategorii discodance. Na Mistrovství světa v discodance v německé Bochumě totiž slavili první velký úspěch, když skončili na pátém místě.

„Máme za námi další velmi úspěšnou sezónu. Chtěl bych poděkovat nejen samotným trenérům a tanečníkům za jejich píli a disciplínu, ale i rodičům za podporu. Poděkování patří i městu Beroun za finanční podporu," dodal Jan Liška.

Pokud se chcete sami podívat, co tanečníci R.A.K. dokáží a za co sklízejí velké úspěchy nejen u nás doma, ale i na zahraničních šampionátech, nenechte si ujít jejich celovečerní představení, které nese název R.A.K. má talent. Zde uvidíte všechny soutěžní i nesoutěžní choreografie. Všechny uvidíte kompletně pohromadě. Připraveno je pro vás 24 choreografií. Akce se koná 16. června od 19 hodin na berounském zimním stadionu. Pokud si chcete zajistit vstupenky včas, zakupte si je v předprodeji v Tanečním centru R.A.K. Beroun.