„Se svojí novou sestavou, kterou jsem dal dohromady v lednu 2014, jsem ještě neměl tu čest Berounsko navštívit. Ale se starou sestavou jsem hrál například v Řevnicích na bluesovém festivalu v kině, v Dobřichovicích U Jezu, v Černošicích v klubu Kino, na country ranči v Málkově, v Berouně ve čtvrti Jarov nebo pravidelně v Nenačovicích v Obecné škole," uvedl zpěvák a kytarista Jan Stehlík, který na všechna tato místa má příjemné vzpomínky, a rád se tam v budoucnu vrátí.

Inspirován cestami

Právě Jan Stehlík založil skupinu St. Johnny v roce 2005, inspirován svými cestami po USA. Jeho syrový pěvecký projev, stylová hra na kytaru a záliba ve starých aparátech jsou zárukou autentického bluesového zvuku kapely. Formace vystoupila v roli předskokana bluesových legend Charlieho Musellwhitea, Lurrieho Bella, Paula Lamba nebo Any Popovic a také doprovázela amerického zpěváka a kytaristu Brenta Moyera na jeho evropských turné.

Svižná odnož blues

„Jump blues je svižná, taneční a veselá odnož blues. Zasahuje až do swingu a rock and rollu. Jako příklad bych uvedl píseň Caledonia, kterou hrával Louise Jordan," vysvětlil Jan Stehlík, kterého tento hudební styl zaujal svojí pozitivní energií, tanečním nábojem, melodičností a syrovostí.
V repertoáru kapely je zastoupena jak vlastní tvorba, tak i osvědčené bluesové standardy. „Autorských věcí ale přibývá, v současnosti tvoří zhruba polovinu až dvě třetiny repertoáru. Nyní chystáme novou desku, na které budou všechny písně autorské," dodal kytarista a zpěvák.

Text: Karel Souček