Počasí pořadatelům přálo, a tak na pouť na Tetín si našlo cestu doopravdy spoustu návštěvníků, kteří dorazili různými způsoby. Velice příjemné bylo zjištění, že spousta lidí využila možnosti a z Berouna a Králova Dvora dorazili na nedávné spuštění zapůjčení elektrokol. Většina návštěvníků tetínské návsi obdivovala nově opravený místní rybník, který je neobyčejně a velice citlivě zrekonstruován a je dominantou obce. A tak v sobotu 19. září na mši svatou, kterou celebroval Libor Bulín, dorazilo několik stovek návštěvníků. Všechny na úvod přivítal starosta obce Martin Hrdlička.

Nechyběly ani špičky politického a veřejného života. Pozvání přijal ministr zahraničí Tomáš Petříček, europoslanec Alexandr Vondra, poslankyně Věra Kovářová, senátor Jiří Oberfalzer a nechyběl ani kníže Karel Schwarzenberg či starosta Králova Dvora Petr Vychodil a vedení města Beroun v čele se starostkou Soňou Chalupovou a jejími dvěma místostarosty Dušanem Tomčou a Michalem Mišinou. V kostele sv. Ludmily byla k vidění replika Palladia země české, které bedlivě hlídali členové Čestné stráže armády České republiky, kteří dodali pouti slavnostní vojenský ráz.

Na závěr všem poděkoval také soukromý zemědělec a majitel velkostatku Tetín Matthew Duras. Pro návštěvníky byl i po problémech s koronavirem připravený bohatý program ať už vyhodnocení 5. celosvětového srazu Ludmil a Bořivojů, či koncert vážné hudby korunovační mše a Řeckokatolické zpěvy. Podvečer koncert kapely Tamoje a Deep Purple revival. Pro děti byly připraveny atrakce všeho druhu.

Autor: Pavel Paluska