Dechberoucí výstavy kovářských uměleckých děl, naučné ukázky kovářských technik a předvádění „obouvání“ koní, doplní výstavy obrazů, fotografií, soch a loutek 10 naších předních výtvarníků a umělců. K vidění bude i ukázka restaurování původního zámeckého nábytku. Pro děti je připraven zámecký park plný her, oblíbené projížďky důlním vláčkem projíždějícím novým tunelem. K pohodě pak zahrají skupiny Tango Band a Confluence a vystoupí i břišní tanečnice.

Nahlédnout budete také moci pod pokličku toho jak se opravuje zámek a ozdravuje jeho park. V parku, který se rozrostl o 1,5 ha, vyrostly nové mlatové cesty, byly zasazeny nové stromy a pro děti bylo vybudováno bludiště, ve kterém určitě zabloudí i jejich rodiče.

Vaše síly můžete změřit a aktivně se zapojit do soutěží jako je hod kovadlinou do dálky nebo hod podkovou na cíl. Bohatý program spolu se stylovým jarmarkem začíná v sobotu i v neděli vždy od 10.00 hodin. Více informací a spojení naleznete na www.svinare.com V případě potřeby doplňujících informací nás kontaktujte na telefonu +420 602 646 464 nebo mailu zamek@svinare.com

Text: pořadatel