Starosta města, místostarosta, řada zastupitelů, lékařů a berounských podnikatelů. To je jen krátký výčet těch, kteří si pro úterní podvečer vybrali koncert Českého komorního orchestru.

Mezi diváky ale nechyběli ani další obyvatelé Berouna, kteří nepojali první koncert Talichova Berouna jako prestižní událost města, ale přišli se prostě potěšit hudbou.

Milovníci vážné hudby, kteří by si chtěli vychutnat některý z následujících pěti koncertů, by si měli zajistit vstupenky včas v předprodeji. Ten zajišťuje Městské informační centrum. „Abonentky byly okamžitě vyprodány, několik volných vstupenek na jednotlivé koncerty jsou ale ještě k dispozici,“ uvedla pracovnice městského úřadu.

Další koncert Talichova Berouna se uskuteční na počest Zdeňka Lukáše a na pódiu se představí Kvarteto Apollon. Následující koncert bude patřit Symfonickému orchestru Pražské konzervatoře, která letos slaví 200 let od svého založení.

V dalších třech úterních večerech se v sále České pojišťovny představí Taras Piano Trio, Ivan Ženatý, Stanislav Bogunia a Komorní filharmonie Pardubice. Talichův Beroun se koná pod záštitou sira Charlese Mackerrase.