Mistrovství Evropy v show dance se letošní rok konalo v srbském Bělehradu a město Beroun sem jeli reprezentovat nejen tanečníci z centra R.A.K, ale také taneční skupina Freak D.C. zastupující i Králův Dvůr. Pro ně to byla teprve druhá účast na mistrovství Evropy. Přesto si odvezli krásná umístění.

„Velká formace s choreografií Škola mnichů si odvezla deváté místo a David Fel, který soutěžil v kategorii jednotlivců, byl osmý. V dětských duech, ve kterých bojovaly Hana Lhotáková a Tereza Richterová, jsme si vytančili osmnácté místo a juniorské duo ve složení Hana Elbournová a Anna Pokorná bylo třicáté,“ vzpomínal Lukáš Procházka, který je zakladatelem Freak D.C. a který se mistrovství Evropy sám zúčastnil se svou taneční partnerkou Petrou Pihíkovou. „S choreografií Be quied jsme se dostali až do finále, kde jsme skončili šestí. Z tohoto výsledku jsme měli největší radost, protože jsme se oproti minulému roku posunuli o příčku dopředu,“ sdělil Lukáš Procházka.

Svůj velký úspěch slavilo taneční centrum R.A.K. Beroun, pro které dopadla účast na mistrovství Evropy nejlépe v celé historii fungování skupiny. „V jednotlivcích soutěžili Martin Smrž, který získal páté místo, a Adéla Zaspalová, která skončila dvacátá první ze čtyřiceti devíti. Byly to obrovské úspěchy, protože všechny choreografie byly na vysoké úrovni,“ uvedl Jan Liška, který spolu s Janem Kravcem soutěžil v kategorii dua, a to i přesto, že bral antibiotika. „Dostali jsme se do finále, kde jsme skončili osmí, což je také pěkný výsledek. Co nás ale absolutně překvapilo, bylo druhé místo malé formace s choreografií Pan Tau. Za to jsme hrozně rádi a při známkování od porotců jsme prodělávali přímo infarktové stavy,“ smál se Jan Liška. „Velká formace v dětské kategorii s choreografií Šachovnice skončila desátá a formace Na požární stanici získala neuvěřitelné další druhé místo. Takže jsme prodělali znovu infarkt a nebýt jedné chybějící známky, mohli jsme být mistři. Musím pochválit ale i juniory s choreografií Nautilus, kteří získali krásné šesté místo. Byl to pro nás skvělý konec sezony,“ dodal Liška.