Kulturní program zde bude pokračovat akcí s názvem Kat Mat, která se uskuteční příští víkend. Jedná se o každoroční návštěvu královského mistra kata, při které budou moci návštěvníci zhlédnout v sobotu 10. května i neděli 11. května ukázky katovského řemesla a jejich výklad.

Dne 10. dubna se na hradu uskuteční i pozorování noční oblohy nad hradem Točníkem se zasvěceným vyprávěním.O týden později, 17. dubna, se zde od 11 do 16 hodin koná netradiční prezentace pražského gymnázia Kepler na Točníku. Návštěvníci budou moci zhlédnout nejen hudební a divadelní vystoupení, ale také například pokusy.

Mamuti na Točníku. To je název akce, kterou připravil oddíl experimentální archeologie Mamuti a Hrad Točník. Ve dnech 22. a 23. dubna od 9 do 15 hodin bude přístupná dětem ze škol a v sobotu 24. dubna a neděli 25. dubna ji budou moci navštívit široká veřejnost.

Hradní sezóna na Točníku pokračuje dne 9. května akcí s názvem Oslava květin a hrátkobraní pro děti a rodiče. V týdnu od 17. do 21. května obsadí hrad nejen zvířata mnoha druhů, ale i školáci.