Advent ve zdejším zahradnictví, který se koná o posledním listopadovém víkendu, nabízí něco pro velké i malé. Zatímco se dospělí mohou rozmýšlet, v jakém tónu letos vánoční výzdobu připraví, děti se pustily do důležité práce.

„Zdobíme tady perníčky. Já už udělala tři a jeden se mi moc nepovedl, tak jsem ho snědla. Ty dva ale nechám mamince a tatínkovi," svěřovala se pětiletá Verunka. Kluci u stejného stolu ale o zdobení perníčků velký zájem neprojevovali. Pro ně tedy pořadatelé připravili úplně jinou zábavu. Z nastříhaných proužků lepili papírový řetěz.

„Snažíme se udělat co nejdelší řetěz," prozradily šikovné pomocnice. Jak dlouhý řetěz se nakonec podařilo dětem vyrobit, to se dozvíte v dalším vydání Berounského deníku.

Lidé si v Zahradě Lisý ale nekupovali jen vánoční dekorace nebo hotové adventní věnce. „Už začínáme i s prodejem vánočních stromků. Celý sortiment budeme mít připravený od začátku adventu. Zájemcům můžeme nabídnout i uskladnění stromku až do štědrého dne zdarma a v případě zájmu můžeme i stromek dovézt," uvedl Pavel Lisý.