V hořovickém Klubu Labe zahraje v sobotu 10. října od 21 hodin šestičlenná rocková kapela UDG. Tato původem ústecká formace zde nevystoupí poprvé, nejen o tom jsme si povídali se zpěvákem Petrem Vrzákem.

Co v Hořovicích zahrajete?

Na koncertě představíme svoji novou desku Autoportrét, proto z ní zahrajeme většinu písní. Samozřejmě ale nezapomeneme ani na starší skladby, které už naši fanoušci znají a bez kterých by nás asi ani z pódia nepustili. A jako předkapela vystoupí mladá karlovarská formace Liwid.

Už jste v hořovickém Labi hráli?

V klubu Labe jsme hráli vícekrát. Pamatuji si koncert s kapelou Wohnout a rok nato už jsme do tohoto pěkného sálu přijeli v rámci svojí vlastní šňůry. Skutečnost, že se teď do Hořovic opět vracíme, znamená, že se nám tady líbí a že se všichni těšíme.

Máte k Berounsku nějaký bližší vztah?

Asi je to náhoda, ale konkrétně já mám hodně blízký vztah právě k Hořovicím. Kamarád z univerzity tam má babičku a právě u ní jsme strávili dva týdny zabořeni do skript s lineární algebrou, když jsme se učili na jednu z prvních zkoušek na vysoké škole. Myslím, že jsem za tu dobu stačil Hořovice celkem dobře poznat. Nevzpomínám si ale na klub Labe, protože asi tenkrát ani neexistoval. Už je to totiž hodně dávno.

V jakých středočeských městech vystupujete nejraději?

My vystupujeme rádi všude. Do některých měst se člověk vrací s pocitem, že už tam hrál a že to tam tenkrát bylo dobré, a nemusí mít tedy obavy, jestli přijdou lidi a bude dobrá atmosféra. Trochu jiné to je, když se vydáte do naprosté pustiny, kde jste ještě nikdy nebyl. To je pak trochu větší adrenalin. Musím ale říct, že jsme zatím dost příjemně překvapeni, kolik lidí chodí na naše koncerty i v místech, kde by to člověk nečekal.

Vznikají v současné době vaše písně pomaleji než v začátcích?

Myslím, že vznikají o něco pomaleji. Každý z nás už lépe ovládá a zároveň promýšlí svůj nástroj. Pomalá práce je i důkazem sebekritiky, která je podle mne pro tvorbu hodně důležitá.

KAREL SOUČEK