Fanoušky přitahuje hudba i texty

Hity, jako jsou například Hlupák váhá, Až, Půlnoční závodní dráha, Vojín XY a další nelákají pouze fanoušky z řad čtyřicátníků a výše, kteří s muzikou Katapultu dospívali. Vystoupení si hodlají užít i posluchači o generaci mladší.

„Na koncert Katapultu mě poprvé vzal táta. Hudba a především texty, které mají hlavu a patu, mě oslovily natolik, že jsem si okamžitě koupil CD. Nejraději mám píseň lesní manekýn, která je o útěku člověka k přírodě. To je i můj případ,“ popsal svůj vztah k hudbě Katapultu jednadvacetiletý Karel Krebs.

Podle Oldy Říhy hraje Berounsko v historii Katapultu veledůležitou etapu. „Hluboko před érou Katapultu, ještě jako Mahagon, jsme doslova drtili celý kraj ve spoustě koncertů. Získali jsme tak první ostruhy a zároveň spoustu fanoušků. A pak, když v roce 1975 vznikl Katapult, zajížděli jsme do mnoha vesnic a městeček stále dál. Berounsko je tedy vlastně matka Katapultu. A úplně nejvíc koncertů jsme právě zahrálina vyhlášeném parketu v Újezdu u Cerhovic. Takže není vlastně Újezd otcem Katapultu?“ vzpomíná na začátky Olda Říha.

Muzikanty bouřka z pódia nevyžene

Muzikanty nevyžene z podia bouřka, liják, ani krupobití. „Umíme to zařídit tak, že nás prostě žádný déšť nemůže zastavit. Vše řeší dobré jeviště a dobré zastřešení. Mimochodem, minulý pátek, když šla naším státem přívalová vlna a bouřky, byli jsme jedna z mála kapel, která hrála. Nikdy se nevzdáváme,“ konstatoval za kapelu Říha, který by léto nejraději prožil v přírodě. Samozřejmě nesmí chybět sport a pivo.

Dnešní koncert Katapultu začíná v Újezdu u Hořovic ve 21 hodin. Kapela zahraje také skladby ze zbrusu nového alba Radosti života, které vyšlo letos na jaře.

Rockový večer po krátké přestávce dotáhne do finále na druhé scéně připravená skupina Lucie Revival se svojí světelnou show okořeněnou známými hity od slavnější jmenovkyně.