A co na fotografiích lidé uvidí? „Jde o záběry z cest. Proto výstava nese název Návraty z cest," uvedl Zdeněk Radvan. „Jsme důchodci, kteří rádi fotografují. Snímky vystavujeme na klubových výstavách i jinde. V Berouně jsme proto, že si myslíme, že by mohly oslovit i další diváky," prohlásil rakovnický fotograf.

Vlna příjemných myšlenek

Podle něj není prioritní, co fotografie zobrazuje, ale dojem, který si divák odnese. „Řekli jsme si, že by bylo dobré fotografie vystavit 
v místech, kde žijí lidé, jejichž obzor je již trochu uzavřený. Takovými místy jsou například seniorské domy nebo i čekárny onkologické ambulance. Proto jsme se vydali touto cestou, že obrázky, které stále ještě děláme, budeme prezentovat třeba stejné věkové kategorii," pokračuje Zdeněk Radvan. Jak dále uvedl, oba fotografy by potěšilo, kdyby se návštěvníci výstavy alespoň na chvíli dostali na vlnu příjemných myšlenek.

Život kolem nás

S tím souhlasí i Zdeněk Ledvina, který také rád fotí život kolem sebe. I on přivezl do Berouna své snímky hlavně proto, aby lidem povznesly náladu. Vystavované fotografie v berounském penzionu pro důchodce vznikaly převážně v posledních třech letech. „Volíme dosažitelný způsob nízko nákladových letů. Tak cestujeme a fotografujeme," sdělil na závěr Zdeněk Radvan. Berounská výstava se koná za podpory Rabasovy Galerie Rakovník.Zdeněk Radvan i Zdeněk Ledvina jsou členy fotoklubu Amfora Rakovník.