V hořovické galerii do konce srpna svá díla vystavuje akademický malíř Zbyněk Novotný. Začátkem září ho vystřídá fotograf Vladimír Kasl. Jeho výstava Lidé kolem nás začíná 8. září a potrvá až do konce října. Fotografie Vladimíra Kasla si budou moci lidé prohlédnout vždy v úterý, čtvrtek a sobotu od 13 do 18 hodin.

Městské kulturní centrum nabízí program i v místním klubu Labe. Právě zde si mohou lidé užít zádušní kabaret z díla Václava Hraběte. Představení Divadla Na hraně Hrabě 2.15: Bez dechu se koná ve čtvrtek 17. září od 19 hodin. Diváci se stanou svědky toho, že obyčejná zkouška kapely se stane osudovou a že v žilách samozvaných jazzmanů koluje zbytkový alkohol a vášeň pro život a poezii.

O den později se v hořovickém Labi představí Vladimír Mišík & ČDG. Vedle domovské kapely ETC brázdí Vladimír Mišík pódia menších klubů také s akustickým triem zvaným ČDG, neboli Čuďákem. Sestava tria vychází ze současných či bývalých členů kapely ETC a je vždy proměnlivá – různé je tedy i nástrojové obsazení a tudíž i hudební aranže. Základní osou jsou však nezaměnitelné písně Vladimíra Mišíka.


Drama Domácí péče se v Labi bude promítat 23. září.