A tak není divu, že na velkého myslitele a Obrozence jsou v jeho rodných Hudlicích náležitě pyšní. Už čtrnáct let v červenci na jeho narozeniny připravují velkou obecní slavnost. Stejně jako letos.

V sobotu se před rodným domem Josefa Jungmanna sešly desítky lidí z obce i okolí. Mohli si prohlédnout rodný dům, vyslechnout starostu Pavla Hubeného, který zahájil program. Ale nechyběla ani vystoupení dětí z místní mateřinky a základní školy a divadlo.

Poté se oslavy přesunuly na místní „kluziště", kde pokračoval program včetně ohňostroje do pozdních nočních hodin.

„Náš slavný rodák nám zachránil český jazyk. Jsme na něj proto náležitě hrdí. Oslavy pořádáme vlastně od chvíle, kdy jsme se stal starostou obce. Letos je to již 14. ročník. Tentokrát jsme oslavy narození Josefa Jungmanna spojili s oslavou 635 let od první oficiální zmínky o obci Hudlice," zdůraznil starosta Hudlic Pavel Hubený.

Pokud jste oslavy zmeškali, nezoufejte. Hudlice jsou totiž skvělý tip na letní výlet s rodinou. Rodný dům Josefa Jungmanna si můžete prohlédnout každý den kromě pondělí a kromě toho vás čeká unikátní výhled z nové rozhledny Máminka a vydat se můžete i na Hudlickou skálu.