Jednu z nejznámějších českých pohádek, Šípkovou Růženku, zahraje dětem i jejich rodičům potulné divadlo několika přátel a příbuzných z jižních Čech, Teátr Víti Marčíka, který je tu nejen principálem, ale také hercem, hudebníkem, scénáristou, režisérem, scénografem. Je vlastně vším dalším, nač si jen lze v souvislosti s divadlem vzpomenout.

Ani divadlo samotné nelze zařadit do jednoho žánru. Hraje se však s radostí a k pobavení publika, Víťa Marčík je totiž komediantem a klaunem v pravém slova smyslu.
Cena za nejlepší představení
Živí herci se v jeho představení střídají s herci loutkovými, svébytná je komunikace účinkujících s těmi, kdo sedí v hledišti. Své publikum si Teátr kromě Berouna a dalších českých měst našel také při svých toulkách po Španělsku, kde v roce 2005 na festivalu UNIMA v Tolose získal cenu za nejlepší představení pro děti; úspěch měl i v polské Lodži. Předností Teátru je kromě charismatu hlavního představitele také fakt, že prostřednictvím skvělé zábavy vychovává děti i dospělé.
Loutkový král, královna i princezna
V pohádce Šípková Růženka je Marčík komediantem vyprávějícím příběh, který sám prožil a lidé mu jej teď musí uvěřit. Sám oživí loutkového krále, královnu, princeznu, sudičky, prince i babici Aranu, a aby toho nebylo málo, živě k tomu zahraje na dvě flétny najednou a na kytaru. Pohádka v zajímavě řešené kulise Renaty a Tomáše Štolbových se odehraje v sále České pojišťovny v neděli 4. listopadu od deseti hodin. Vstupenky na nedělní pohádku lze zakoupit v Městském informačním centru nebo na místě před začátkem představení.

Text: ALENA ŠUSTROVÁ