Pro Věru Čiperovou byla výstava, kterou nazvala Doteky světla, její první a ona sama byla velice nervózní, jak se její obrazy budou návštěvníkům líbit. Ještě před zahájením samotné vernisáže však bylo všem přítomným jasné, že se jedná o jednu z nejúspěšnějších výstav, která se v Holandském domě za poslední rok konala.

„Malovat jsem začala už jako dítě, a to do kuchařských knih mé maminky. Postupem času jsem tvořila více v přírodě, a tak vznikaly první obrazy. Potom, co jsem kvůli nedostatku času tuto tvorbu přerušila, jsem se k malbě asi před dvěma lety znovu vrátila a jsem tomu ráda,“ řekla Věra Čiperová, která si v Berouně nenechá ujít jedinou výstavu a tím, že sama maluje, překvapila řadu lidí i z řad jejích dlouholetých známých.

„K myšlence uspořádat výstavu mě přivedla Jana Forejtová z Městské galerie v Berouně a já jí tímto velmi děkuji, stejně jako Aleně Šustrové, která výstavu zařídila. Nikdy bych si na to netroufla, ale díky několika lidem, jsem se nakonec rozhodla obrazy neschovávat doma,“ prozradila Čiperová.

Autorka výstavy pracovala v posledních letech na policii a podle vlastních slov si malování velice užívá a bere ho jako jistou formu odpočinku. „Malování chápu jako určitou terapii, která mi pomáhá překonat chvíle smutku. Když manžel zemřel, tak mi bylo velice těžko. Při malování ale zapomenu na všechny starosti a je mi lépe. Rozhodně bych to doporučila každému, komu občas není zrovna do smíchu,“ dodala Věra Čiperová.

Výstava bude trvat do 14. srpna letošního roku.