Vernisáž, která se konala v Městské galerii Beroun, si nenechala ujít řada přátel a obdivovatelů jeho obrazů. Mezi gratulanty nechyběli ani starosta Berouna Jiří Besser a místostarosta města Tomáš Havel. Výstavu zahájil Vladimír Mulač, dlouholetý přítel Viktora Korčeka, který jeho obrazy představil lidskými hřejivými slovy: „Viktorovi obrazy jsou plné člověčiny, jsou odrazem jeho povahy, jeho vztahu k životu.“

Viktor Korček potěšil svou výstavou všechny své přátele a obdivovatele. I díky zdravotním potížím se dokázal vrátit ke své především krajinářské tvorbě, kterou tak miluje.


„Obrazy by měly člověka potěšit a přinést mu radost. Přesně o to se snažím. Mým cílem je, aby moje obrazy zpříjemňovaly lidem život,“ sdělil na úvod Viktor Korček, pro kterého krajina zůstává stále nejsilnější inspirací.


„Krajinomalířstvím se zabývám celý svůj život. I když maluji i portréty a zabývám se také figurální tvorbou. Krajiny však vždy zůstanou moje gro. Mojí domovinou je Beroun, ke kterému se ve svých obrazech stále vracím,“ přiznal Viktor Korček, který na svých obrazech zachycuje i berounská zákoutí, která již neexistují. Ty ztvárňuje podle kreseb, kterých má z mládí nespočet. „Naše město se rychle mění a rozkvétá do nové podoby. Proto jej zachycuji nejen v současné podobě, ale připomínám i jaké bylo v minulých letech,“ řekl Korček.


Viktor Korček nemá podle svých slov ve zvyku vystavovat příliš často. Jeho obrazy jsou proto ve výstavních prostorách k vidění přibližně jednou za pět let. O to unikátnější a dychtivě očekávané vždy jsou.

Výstava Krajiny mého života bude v Městské galerii k vidění do 30. dubna.