Návštěvníkům se zde představí nejen kováři, ale také platnéři, pregéři, podkováři, pasíři, nožíři, šperkaři, zlatnicí a další naši i zahraniční mistři.
Po oba dny mohou lidé zhlédnout dech beroucí výstavy kovářských uměleckých děl, naučné ukázky kovářských technik i například předvádění obouvání koní.

Program doplní výstavy obrazů, fotografií, soch a loutek našich předních výtvarníků a umělců. Osmnáct umělců z různých koutů republiky se ve Svinařích sejde již potřetí ke společné výstavě na zámku. Jejich různorodá výtvarná díla v letošním roce sjednocuje téma Zvíře.

Víkendové Svinařské řetězení nabídne i doplňkovou výstavu s názvem Karlštejnsko z balonu. „V případě dobrého počasí v sobotu večer a v neděli ráno vystartují z areálu zámku horkovzdušné balony," popsal zpestření akce Jiří Nosek, který je majitelem zámku a zároveň pořadatelem Svinařského řetězení.

Hry, zábavu a soutěže najdou děti v zámeckém parku. Kluci a holky si budou moci vyzkoušet i zámecké bludiště. Chybět nebude ani stylový jarmark, na kterém si mohou zájemci zakoupit kovářské výrobky, keramiku, šperky, koření, oříšky a třeba i sýry.

K pohodě v sobotu zahraje skupina Confluence a v neděli skupina Třehusk. Navíc na sobotu večer od 20 hodin je připraven při příležitosti 10. výročí Svinařského řetězení koncert Pink Floyd revival – Echoes of Pink Floyd, který bude zakončen malým ohňostrojem.

Na Svinařském řetězení mohou lidé obdivovat kováře přímo u rozpálených výhní. Lide si mohou změřit také své síly a to tak, že se aktivně se zapojí do soutěží jako je hod kovadlinou do dálky nebo hod podkovou na cíl.

Bohatý program spolu se stylovým jarmarkem začíná v sobotu i v neděli vždy od 10.00 hodin. Více informací naleznou zájemci na www.svinare.com. 

Program Svinařského řetězení:

Sobota 1. června 10 – 18 hodin:
- ukázky kovářů a dalších mistrů
- výstavy obrazů, fotografií, soch a loutek
- program pro děti
- soutěže pro dospělé
- stylový jarmark
- podkování koní
- vystoupení hudební skupiny Confluence
Sobota od 20 hodin:
- koncert Pink Floyd revival – Echoes of Pink Floyd, který bude zakončen malým ohňostrojem

Neděle 2. června 10 – 16 hodin:
– ukázky kovářů a dalších mistrů, výstavy, program nejen pro děti, jarmark, podkování koní
- vystoupení hudební skupiny Třehusk