Čekala na ně nejen čertovská stezka, na které plnily nesnadné úkoly, ale i strom splněných přání. „Nejtěžší bylo skákání přes švihadlo,“ prozradil osmiletý Pavlík Novotný z Berouna, který na Čertovském vrchu slavil své osmé narozeniny. Děti plnily v sobotu ve Višňovce nejen úkoly na čertovské stezce, ale mohly na vánoční strom pověsit i vlastnoručně vyrobenou ozdobu. Zároveň tak mohly poslat Jéžiškovi svá přání. „Přál bych si kamion z lega. Nevím ale, jestli jsem byl dost hodný,“ dodal Pavlík. Na Višňovku přišel se svým kamarádem Matějem. Ten už měl také jasno, jaký dárek bypod stromečkem nejraději našel.

Sobotní akci připravil Domeček Hořovice, areál poskytli zástupci Mysliveckého sdružení Ostříž. „Protože nechceme myslet jen na sebe, vyhlásili jsme sběr tvrdého pečiva, kaštanů a dalších pochoutek pro lesní zvěř. Vše předáme Mysliveckému sdružení Ostříž, kterému mnohokrát děkujeme za zapůjčení areálu pro konání akce,“ uvedla za Domeček Hořovice Eva Knopová.

Maminky a babičky se mohly zapojit do soutěže O nejchutnější buchtu. „Ani na tatínky a dědečky jsme nezapomněli, pro ně je zde široká nabídka pochoutek z Čertovské kuchyně,“ poznamenala Eva Knopová.

Občanské sdružení Vrtule zpestřilo akci adventní dílnou, kde si kluci, holky i jejich rodiče mohli vyrobit nejen adventní věnec, ale například i ozdobit perníčky. Akce se ve Višňovce letos konala již popáté. Má každoročně shodný program, v minulém roce však atmosféru navodil i sníh. Do programu tak pořadatelé mohli zařadit i sáňkování. Celé akci předcházelo čertovské malování dětí v mateřských školách.