U příležitosti 30. výročí známé berounské skupiny Vodáci pořádá kapela originální akci nazvanou Country bál, který se bude konat již příští sobotu 22. září od 20 hodin ve Společenském domě Plzeňka. Lidé se mohou těšit na opravdu bohatý hudební program. Kromě Vodáků, kteří zahrají staré i nové hity, vystoupí také Michal Pavlík, který je členem skupiny Čechomor, Kamarádi Staré Řeky, Tukani a Skotské Housle.

„Tuto akci pořádáme nejen jako vzpomínku na třicet let našeho působení, ale v Berouně se navíc podobné akce moc nekonají, a to je škoda. Oproti klasickému bálu se ten náš bude lišit například v oblečení, ale i skladbou hudby a složením publika. Zkrátka tato akce bude o muzice, o pohodě
a o setkání přátel,“ uvedl Petr Hašler, zpěvák a frontman skupiny Vodáci, ve které kromě něj vystupuje Láďa Novák, Jiří Čondl a Václav Ciper.

„Večer, který budeme pořádat, bude současně i průřezem hudebního spektra, a to od klasické trampské muziky, přes country a směs modernější trampské hudby až po big〜beat,“ řekl Láďa Novák, sólový kytarista, který má na svých bedrech uměleckou stránku kapely, ale i její profesionální výkon.
„My jsme vlastně začínali s tak zvanými ohňovými písněmi, které hrají kotlíkáři nebo–li kamarádi táborových ohňů. Tuto složku na akci zastoupí Kamarádi Staré Řeky. Pak přijdou na řadu Tukani, kteří hrají modernější country, kam jsme se jako Vodáci také v určité době posunuli,
a v neposlední řadě přijdou Skotské Housle, na které naváže Michal Pavlík z Čechomoru. Jeho vystoupení však bude překvapením, které nesmím prozradit,“ sdělil Petr Hašler, jehož kapela vystoupí nakonec. „Kromě průřezu našimi písněmi se lidé dočkají také rock'n'rollu a skladeb skupiny The Shadows. Posledních asi pět let jsme docela přitvrdili a našlo se i pár lidí, kterým se to nelíbí. Většina ale změnu přivítala. Oslovili jsme tím jak mladší generaci, tak ty dříve narozené,“ dodal Hašler, podle kterého teď Vodáci prožívají nejlepší muzikantské období.

A jak vlastně kapela vzpomíná na třicet let svého působení? To se dočtete v některém z příštích vydání Berounského deníku.