Novinku přiblížil starosta Ivan Kůs: „Chceme vytvořit v Berouně tradici, jejíž smyslem je zpříjemnit lidem pobyt ve městě. Zvonkohra je součástí Programu regenerace městské památkové zóny, které schválilo zastupitelstvo. Zvonkohra utváří charizma řady českých měst a Beroun se nyní k nim přidává.“ 

Zvonkohru lidé na Husově náměstí uslyší poprvé v pondělí 4. prosince. Od tohoto data již bude znít vybraná skladba pravidelně, a to vždy v 10:00, 15:00 a 18:00 hodin. „Pro začátek jsme vybrali skladbu Vlastenecké hory – Čechy krásné, Čechy mé. Autorem hudby je Leopold Zvonař, rodák z nedalekého Kublova. Nicméně pro zvonkohru bude možné vybírat i jiné skladby. Například v příštím roce bychom v období adventu chtěli hrát koledu,“ dodal Ivan Kůs. 


Kromě zvonkohry se v centru Berouna na konci listopadu instalují dva nové okruhy rozhlasového systému, konkrétně na Husově náměstí a Náměstí Joachima Barranda. V budoucnu tak bude možné využívat jen vybraný okruh městského rozhlasu. Beroun této možnosti využije například při různých kulturních akcích.