V kavárně svá díla vystavují děti a studenti ve věku od 5 do 20 let, kteří pracovali pod dozorem vedoucí výtvarných oborů berounské umělecké školy Andrey Borovské. „Žáci tvořili technikou malby akrylem nebo olejem na plátno. Jde o fantazijní tvorbu našich studentů,“ uvedla Borovská s tím, že některé práce žáci vytvořili v rámci přípravného kurzu na talentové zkoušky nebo během výuky na umělecké škole.

Vernisáž svých kamarádů doprovodili žáci hudebních oborů pod vedením Dušana Vysloužila. Výstava bude k vidění do konce prosince.

Z vernisáže výstavy fotografií členů místního fotoklubu na téma minimalismus v Galerii Holandský dům v Berouně.
Obrazem: Berounští fotografové se zaměřili na minimalismus a pokřtili kalendář

Některé práce v loňském roce též soutěžily v online výtvarné přehlídce Čímtačára. Jde o projekt, který původně vznikl během pandemie koronaviru jako online galerie pro dětské výtvarníky z regionu, kteří nemohli vystavovat živě. Nápad se ale zalíbil i dalším uměleckým školám z republiky, načež byly z tohoto důvodu přizpůsobeny jednotlivé kategorie. Netrvalo dlouho, a zájem o projekt se objevil i v zahraničí, když už v prvním ročníku doputovaly práce například až z Indie, Brazílie či Spojených arabských emirátů.