,,Jsem nadšená. Je neuvěřitelné, že se takovéto akce dějí právě v tak malé obci,“ pronesla zpětnou vazbu na svůj zážitek návštěvnice, která přijela až z Plzně.

Slzy smíchu, petice a řecké tance

,,Obec se v posledních letech stala obdivuhodným stánkem kultury a vzdělanosti. Z tohoto důvodu se také já do Všeradic velmi rád vracím,“ přesně těmito slovy zahájil páteční Zámecký večer Petr Jančařík. On sám do obce dojíždí pravidelně každý měsíc, aby návštěvníky provedl nezapomenutelným dialogem se slavnými umělci.

Tento pátek přivítal v místní Galerii a Muzeu M. D. Rettigové herečku a bavičku Uršulu Klukovou a společně s ní zpěvačku řeckého původu Marthu Elefteriadu. Obě dámy jsou nerozlučnými přítelkyněmi od dob, kdy společně vystupovaly v divadle Semafor.

Laskavý smysl pro humor, pohotovost hbité odpovědi a famózní historky. Tím vším se mohla pochlubit Uršula Kluková, která nepřetržitě od samého začátku až do úplného konce nutila návštěvníky doslova brečet smíchy. Do Všeradic kromě skvělé nálady a zásoby vtipů přivezla také petici.
Tato dáma, která na Zámeckém večeru oslavila své sedmdesáté narozeniny je zároveň také bojovnicí za legalizaci marihuany pro zdravotní a léčebné účely.

Martha Elefteriadu zpestřila a obohatila program o několik řeckých melodií, učila řecké tance a uvedla na pravou míru námi předkládané nepřesné informace týkající se politické situace v Řecku, odkud pochází a která ji velmi trápí.

Bylo jasně vidět, že diváci odcházejí spokojení a uvolnění. ,,Skvěle jsem si u toho odpočinula, odreagovala se a musím říct, že mě to naplnilo novou energií. Moc se těším na sobotní pokračování,“ shrnula své pocity plzeňská divačka Vlaďka.

Lidé se opravdu výborně bavili

Slzy smíchu se dostavily také o sobotním večeru, kdy dvě stovky návštěvníků obdivovaly a ocenily představení Dívčí válka.

Tento vtipně propracovaný kus přijelo do Všeradic zahrát prozatímně osvobozené divadlo, které má ve svých rukou František Ringo Čech.

Teplé a slunečné počasí dovolilo, že se vše mohlo odehrát pod širým nebem na nádvoří místního zámku. Ve svých rolích znovu excelovali Uršula Kluková, Petr Jančařík, Ringo Čech a další.

,,Opravdu jsem se bavila a dlouho jsem se tolik nenasmála. Doufám, že v tomto duchu budou ve Všeradicích pokračovat a já sem znovu zavítám,“ sdělila Deníku další plzeňská návštěvnice Jiřina.

Že jste si to rozmysleli a do Všeradic byste si také rádi udělali cestu? Pak je tady pozvánka právě pro vás. Již tento víkend se koná pouť a posvícení. To znamená oslavy plné muziky, tance, kolotočů a posvícenských koláčů.

Soutěž kuchařů bude v září

Pokud jste příznivci dobrého jídla, pak přijeďte ochutnat 17. září. Vypukne totiž již šestý ročník kuchařské soutěže o putovní pohár M. D. Rettigové. Do obce se sjedou výteční kuchaři, kteří vám budou servírovat své nejchutnější dobroty. Letošním tématem a úkolem pro soutěžící kuchaře jsou pochutiny z králíka.

Odborná porota je obvykle doplněna o známé tváře. V minulosti to byl například Mojmír Maděrič nebo Jan Rosák.
Neváhejte tedy a přijeďte načerpat inspiraci pro svou kuchyni. V druhé polovině září se však také koná další Zámecký večer.
Tentokrát se na vaši účast bude těšit Jaroslav Sypal, kterého známe například z Policejní akademie nebo Dívčí války a zpěvačka Šárka Rezková.