Otročiněves /FOTOGALERIE/ - Jubilejní dvacátý ročník Živého betléma, který se každoročně koná na Boží hod vánoční, přilákal na náves v Otročiněvsi stovky lidí. Místní náves byla doslova plná. Přišli obyvatelé obce, ale i z těch okolních. Program letošního ročníku byl prodchnutý kouzlem vánočních svátků od začátku až do konce. Mnohým z návštěvníků se nechtělo domů a zůstali v družném hovoru se známými až do pozdních hodin.
Jubilejní ročník Živého betléma v Otročiněvsi veřejnosti představil Ježíšky, kteří ulehli do kolébky v jesličkách za posledních dvacet let.
|
Foto: Deník / Romana Šimková
Dvacet Ježíšků pohromadě pravděpodobně ještě nikdo v berounském regionu neviděl. Takový počet se jich měl představit jubilejního ročníků Živého betléma v Otročiněvsi. Kvůli nemoci jich ale pár chybělo.
Živý betlém pořádá obecní úřad společně s místním spolkem Náš domov Otročiněves. Na návsi se při něm vždy na Boží hod sejdou obyvatelé Otročiněvsi i okolních obcí, donesou laskominy se štědrovečerního stolu, pijí svařák i grog a užívají si společně klidu a pohody vánočních svátků.
Stejně tomu bylo i v letošním roce. Děti obdivovaly cizokrajná i domácí zvířata a dospělí popíjeli svařené víno a nebo jen tak přihlíželi představení dětí a průvodu Tří králů.