Předchozí
1 z 4
Další

Jana Večerková: Maminky mě požádaly, že potřebují děti utahat

Drtivou část svého života věnovala a nadále věnuje tanci. Jana Večerková je provozovatelkou taneční skupiny A. D. A., jejíž zázemí se nachází v prostorách Základní školy Kunratice. A taneční skupiny si na poli soutěží vůbec nevedou špatně. Stačí rozkliknout na jejich oficiálním webu sekci úspěchy a je co pročítat. Ačkoliv taneční studio navštěvují defakto všechny věkové kategorie, kdy nejmladšímu tanečníkovi jsou tři roky a nejstarší tanečnici 58 let, veškeré tréninky vede Jana Večerková sama. „Doufám, že mi z některé z juniorek zůstanou věrné, nepohltí je puberta a budu jim moci předat nějakou skupinku,“ přála by si.

Provozovatelka tanečního studia Jana Večerková.Zdroj: archiv Jany Večerkové

Pandemie koronaviru a s ní související vládní opatření donutily dočasné uzavření studia a nemožnost trénovat. I tak ale Jana Večerková rodičům pomáhá a snaží se děti unavit. Jak? Lekce probíhají online a všichni si je vychvalují. „Trénujeme společně přes počítač pomocí videohovorů. Nejdřív jsem zamýšlela, že budou trénovat pouze soutěžní týmy, ale maminky mě požádaly, aby měly tréninky i ostatní děti, jelikož děti potřebují utahat,“ upřesňuje Jana Večerková.

Provozovatelka tanečního studia Jana Večerková.Zdroj: archiv Jany Večerkové

Když musela kvůli šíření nákazy Covid-19 způsobenou novým typem koronaviru uzavřít dočasně taneční studio, rozhodně neseděla doma s rukama v klíně. Naopak. Začala pomáhat a vrhla se na šití roušek, kterých bylo všude a někde stále je nedostatek.První roušky šila pro svoji rodinu, časem pak rozšířila okruh na své přátele a firmy. „Nešiji za peníze, ale za výměnu materiálu, neb nejsem žádná profesionální švadlena a v této podivné době mi to přijde neetické brát si za roušky peníze“. V posledních týdnech ušila Jana více než 500 roušek a na tomto čísle určitě nekončí.

Provozovatelka tanečního studia Jana Večerková s dětmi.Zdroj: archiv Jany Večerkové

Kvůli pandemii koronaviru se musela ukončit i celá taneční sezóna. Veškeré soutěže, kterých se taneční studio účastní, byly přesunuty na podzim. „Vypadá to, že se nejdříve uvidíme až na letním soustředění, které bude probíhat v srpnu,“ říká majitelka studia Jana Večerková. Kromě již zmíněných on-line lekcí je svěřencům a svěřenkyním doporučeno vylepšovat fyzickou kondici, například na kole, nebo pomocí běhu a posilovat břišní a zádové svalstvo. Důležité je v karanténě také cvičení sestav a především protahování.

Provozovatelka tanečního studia Jana Večerková se svojí taneční skupinou..Zdroj: archiv Jany Večerkové