Předchozí
1 z 4
Další

Jiří Modr: Po dvaceti letech jsem si uvědomil, jaký poklad na půdě máme

Na přelomu jara a léta roku 2014 přinesl Jiří Modr z půdy prototyp hračky, dřevěné mašinky, která se pomocí druků dala přestavět na robota. Prototyp vznikl v devadesátých letech, kdy jeho sestra dostala při studiu vysoké školy za úkol sestrojit hračku. Na výrobě se tenkrát podílela celá rodina.

Jiří Modr si splnil sen.Zdroj: Archiv Jiří Modr

„Sestra tehdy dostala zápočet. Ale mně bylo asi osmnáct let a v té době jsem měl úplně jiné zájmy. Jediný, kdo v hračce viděl potenciál, byla moje maminka, která ji strčila do krabice se slovy, že se nám jednou bude hodit. Po dvaceti letech jsem hračku vyndal z krabice a můj tehdy šestiletý syn si s ní ihned začal hrát a prakticky jsem o něm dva dny nevěděl,“ zavzpomínal Jiří Modr.

Jiří Modr si splnil sen.Zdroj: Archiv Jiří Modr

V tu chvíli mu došlo, jaký poklad doma měli. Začal si propočítávat rentabilitu výroby, zjišťovat informace o požadavcích na výrobu hraček, později nakupovat normy a řešit, jak rodinnou hračku obchodně ochránit. Po roce a půl, tedy v listopadu roku 2015, se hračka dostala poprvé na trh. Jedná se o dřevěnou hračku WoodFormers a vyrábí se v Karlštejně.

Jiří Modr si splnil sen.Zdroj: Archiv Jiří Modr

„Od té doby hračka prochází neviditelnými změnami, je precizována drobnými nuancemi, v podstatě je ale neměnná. Co se týká situace ohledně koronaviru, tak se nás dotkla poměrně dost. Manželka se nyní věnuje hlavně dětem,“ dodal Jiří Modr.

Jiří Modr si splnil sen.Zdroj: Archiv Jiří Modr