Předchozí
1 z 6
Další

Lucie Menclová: K nápadu založit akci Rodiny, darujte krev! mě navedla debata

Založení facebookové skupiny Hořovické maminky bylo vlastně až sekundární. Nejdříve jsem založila občanské sdružení - nyní zapsaný spolek - Hořovické maminky. Sama jsem byla maminkou na mateřské a chybělo mi v našem krásném městě několik zásadních věcí a bohužel, jako osoba jsem nic moc nemohla. Založila jsem tedy sdružení a věci se daly do pohybu. Pro komunikaci s ostatními jsem pak založila facebookové stránky. A od března roku 2011 se nám počet příznivců vyšplhal bezmála ke čtyřem tisícům osob.

Lidé odvedle: Lucie MenclováZdroj: Deník / Michal Bílek

Pocit soucítění, sounáležitosti, i když jen virtuální, je pro ženy, co byly zvyklé být neustále v kontaktu s ostatními, důležitý. Nemají pocit vypadnutí ze společnosti. Často takové skupiny vyhledávají i proto, že se chtějí jen na něco zeptat a dětských lékařek se bojí. „Víc hlav, víc ví.“ I to může být důvodem vyhledávání takových skupin.

Lidé odvedle: Lucie MenclováZdroj: Deník / Michal Bílek

K nápadu založit akci Rodiny, darujte krev! mě vlastně navedla debata právě v naší skupince. Maminky by se rády účastnily, ale co s dětmi. Běžně se na transfuzní oddělení s dětmi nesmí. A tak jsem kontaktovala vedení Nemocnice Hořovice.

Lidé odvedle: Lucie MenclováZdroj: Deník / Michal Bílek

Tam můj nápad okamžitě podpořili a vyšli mi vstříc. Od té doby se konají čtyři akce do roka a na každé je minimálně deset maminek, z toho alespoň dva prvodárci. Abych to nevztahovala jen na maminky, chodí i tatínkové s dětmi a často celé rodiny.

Lidé odvedle: Lucie MenclováZdroj: Deník / Michal Bílek

Jsem motorkářka. Jezdím od mala, dlouho jako „baťůžek“. K motorkám mě přivedl můj tatínek s bráškou, který jezdili závodně minibike. Pro mě je jízda na motorce možnost, jak si vyčistit hlavu. Vypustit starosti z práce, doma a stoprocentně se soustředit jen na jednu věc, na jízdu. Mám doma dvě skvělé děti a úžasného partnera, také motorkáře, tak bezpečný návrat domů je pro mne/nás vždy prioritou.

Lidé odvedle: Lucie MenclováZdroj: Deník / Michal Bílek

Jako rodič toho volna jen pro sebe moc nemám, ale pokud přece jenom nějaké je, tak je to jednoznačně výlet na motorce. Při špatném počasí to vyhrává lenošení. Zalézt pod deku, pustit hezký film a dát si kosmetickou masku na obličej s pravidelným doplňováním skleničky s vínem! (směje se)

Lidé odvedle: Lucie MenclováZdroj: Deník / Michal Bílek