Předchozí
1 z 9
Další

Lucie Sklenářová je spojená s tabatou

Zdická rodačka Lucie Sklenářová, kteří říkají všichni Buffina, žije sportem. Po základní škole nastoupila na sportovní gymnázium na Kladně, kde se věnovala atletice. Poté pokračovala na Univerzitě Karlově v Praze, kde studovala na pedagogické fakultě obor tělesná výchova a výchova ke zdraví. Tudíž to, čím se nyní zabývá, ji vede cestou, kterou si už dávno vybrala.

titul je v kapseZdroj: Archiv Lucie Sklenářové

Ukazuje lidem, jak jim sport prospěje nejen zdravotně a i to, že se může stát životní náplní. Lucie vede sportovní klub U.B.F - Ultimate Buffi Fitness, její tréninky jsou na první pohled velmi náročné, ale jak vysvětluje, jedná se o sportovní firmu s názvem Tabata, a ta je naprosto pro každého. Na druhý pohled tedy poznáte, že tabatu může cvičit jak dítě školou povinné, tak šedesátiletý senior. Jedná se o kardiovaskulární trénink, který prokazatelně zlepšuje výkonnost ve velmi krátkém čase. Každý jej cvičí dle svých sil a kondice.

Lucii Sklenářová trenérka sportu TabataZdroj: Archiv Lucie Sklenářové

Lucie je narozena ve znamení lva. A je to lvice v pravém slova smyslu - bojovná, nevzdává se, nešetří radami a řídí ostatní. Nejprve si nedovedla představit, jak bude při tréninku mluvit, tak aby bylo přirozené a ladilo to s hudebním doprovodem. Jakmile ovšem nasadila mikrofon na hlavu pod kšiltovku – bylo to tam, jako by to dělala odjakživa.

Lucie Sklenářová a tabataZdroj: Autor Lucie Sklenářové

Tabata funguje. Lidé na jejím tréninku tráví přibližně hodinu. Každý si cvičí rychlostí, jakou dokáže sám vyvinout, nestarají se o zátěž na strojích, na nikoho se nemusí ohlížet. Rozehřátí s protažením svalstva, poté začne na 20 vteřin trvající hudbu první cvik – například dřepy. A nyní je na každém, jak dokáže za tuto dobu využít svůj cvičební potenciál. Vrcholový sportovec udělá 20 dřepů. Za stejný čas vedle něho cvičící starší paní udělá dřepů jen šest, ale je to každého z nich maximum. A o tom to je.

Lucie SklenářováZdroj: Archiv Lucie Sklenářové

Tabata se cvičí 4 minuty, pak následuje pauza. Celkem se odcvičí 4 x 4 minuty, takže 16 minut. Ostatní doba jsou pauzy a zahřívání, protahování. Lidé, kteří v životě nesportovali a jednou začali, chodí nyní pravidelně. Je na nich vidět, že mají lepší chuť do života a zpětně Lucii děkují. Když ona pozoruje, že z nich vyzařuje štěstí díky sportu, který u ní provozují. To ji hřeje u srdce. Dokonce už se setkala i s paní, které se díky jejím lekcím zlepšil zdravotní stav, a to byla ta nejlepší zpráva, kterou dostala.

Lucii Sklenářová trenérka sportu TabataZdroj: Archiv Lucie Sklenářové

Tréninky jsou bez objednávání, je tam prostor vždy a pro každého. A to nejen pokud se cvičí v hale, ale i za hezkého počasí venku. Cvičí se jen a pouze za pomocí vlastního těla. Ten, kdo chce být vepředu, klidně si vybere první řadu, kdo se cvičením začíná a cítí se nesvůj, stoupne si stranou nebo dozadu. Každý cvičí dle svých sil a kondice. Nejvyšší účast na jednou kurzu bylo zatím 68 cvičenců najednou.

Lucii Sklenářová trenérka sportu TabataZdroj: Archiv Lucie Sklenářové

Koncem dubna zorganizovala již 3. ročník akce Knihovský stoupák, což je extrémní běžecký závod do vrchu. Konal se v lesoparku Knihov ve Zdicích, byl protkaný bohatým programem pro děti i pro dospělé. Lucie a její klienti mají také sociální cítění a pomáhají Dobročinnému jarmarku v Chodouni, jenž podporuje zařízení pro nemocné roztroušenou sklerózou - Domov sv. Josefa.

Lucii Sklenářová trenérka sportu TabataZdroj: Archiv Lucie Sklenářové

Pro zájemce o pohyb v přírodě pořádá Lucie Sklenářová také výlety na celý víkend. Zanedlouho vyráží do Vysokých Tater, kde budou trénovat pod Štrbským plesem. Za sebou má sportovní víkendy na různých místech republiky - ve Frymburku, Špindlerově Mlýně nebo v Nymburku. Jsou to dny nabité sportem, ranním běháním, dvěma tréninky tabaty a turistikou.

Lucie Sklenářová a tabataZdroj: Autor Lucie Sklenářové

Každé pondělí a čtvrtek vede tabatu v Hořovicích a každé úterý a pátek ve Zdících. Dále také každou středu pořádá běžecké tréninky pro veřejnost.Pro klienty dle domluvy vytváří také jídelníčky na míru, konzultuje s nimi také změnu životního stylu. Budoucnost má Lucie naprosto jasnou, usiluje o vlastní halu, aby nemusela být v pronajatých prostorách a chce dělat stále práci, která ji stopprocentně naplňuje.

PROFILOVKA Lucie Sklenářová trenérka sportu TabataZdroj: Archiv Lucie Sklenářové