VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: HOŘOVICE

Město je položeno na severním úpatí centrálních Brd,
oblast historicky tvoří nedílnou součást tzv. Podbrdska.
Lokalizace prvotního osídlení na území dnešních Hořovic není zcela jasná. Prvé obyvatele zřejmě přilákal mírný svah při středním toku potůčku pramenícího v Dražovce, který míjel místo později postaveného kostela sv. Jiljí, přetínal dnešní Pražskou ulici a ústil do Červeného potoka.

Původní osídlení Hořovic dalo zřejmě jméno panskému sídlu se dvorem, které vzniklo pravděpodobně v místech dnešního starého zámku asi někdy na přelomu 12. a 13. století.
Podle panského sídla a přilehlé osady se začal nazývat rod pánů z Hořovic. Za první známé majitele se považují bratři Noztupus a Gebhardus (Habart), kteří se připomínají poprvé roku 1229, ale bez vztahu k Hořovicím. S přídomkem „z Hořovic“ se objevují poprvé roku 1233 ve spisu Regesta Bohemiae et Moraviae. (díl IV. č. listiny 713)

Zdroj: www.mesto-horovice.cz

Odcizené kamiony končily v Hořovicích, odtud putovaly dál

Hořovice - Berounským kriminalistům se podařilo zasadit ránu organizovanému gangu zlodějů kamionů. Objasnili případ odcizených kamionů, které do Hořovic převáželi z Německa zahraniční řidiči za účelem jejich legalizace. „Z Hořovic pak měli mířit dál na neznámá místa. Pravděpodobně jich i dál několik putovalo,“ upozornila mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Zloděj nekradl zřejmě poprvé

Hořovice – Značkové parfémy za několik tisíc korun odcizil neznámý zloděj z jedné drogerie v Hořovicích. Zloděj využil nestřežené chvíle a během několika sekund byly parfémy jeho.

Jaroslav Gross hodnotí třicátý ročník Cibulového jarmarku v Hořovicích

Hořovice /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Cibulové copy jsou tradičním znamením Cibulového jarmarku, ovšem ten hořovický už zdaleka není jen o cibuli. Všechno to totiž začalo, když se hořovičtí zahrádkáři inspirovali před třiceti lety za hranicemi státu a řekli si, že něco podobného uspořádají i u nás.

OBRAZEM: Cibulový jarmark provázela i premiéra místních hudebníků

Hořovice - „Mami, proč tu vidím tolik česneku, když jsme jeli na cibulový jarmark?“ Tuhle otázku zaslechl Deník v sobotu odpoledne v centru Hořovic, které zcela ovládla tradiční podzimní akce pořádaná místními zahrádkáři. Bystrá holčička, odhadem tak sedmiletá, se okamžitě dočkala odpovědi: „K cibuli určitě ještě dojdeme.“boty 13. října. 

V Libomyšli vyhořela restaurace, provozovatel utrpěl popáleniny

Libomyšl /FOTOGALERIE/ - Vrtulník letecké záchranné služby zasahoval ve čtvrtek 11. října v Libomyšli u Hořovic. V místní restauraci byla při požáru kuchyně vážně popálená osoba. Je to provozovatel restaurace. K požáru došlo v dopoledních hodinách od tlakové lahve. Všechen personál skončil venku mimo restauraci.

Hořovice žádaly o nový podchod, na odpověď doteď čekají

Hořovice - Zastupitelé města již dlouhou dobu řeší otázku prodloužení podchodu na železničním nádraží. Vyřešilo by to totiž rizikové místo, kterému se příchozí na vlak ze směru od Sklenářky nemohou vyhnout.

V Hořovicích zůstanou ve vedení města sociální demokraté, podpoří je komunisté

Hořovice – Komunální volby v Hořovicích sice zamíchaly mandáty jednotlivých stran a hnutí, ale k velkému třesku na radnici nedojde.

Hořovičtí investovali do rekonstrukce ulic i společenského domu

Hořovice - Necelý týden zbývá do komunálních voleb. Město Hořovice bylo v tomto volebním období baštou sociálních demokratů a Hnutí za harmonický rozvoj obcí a měst. Stejně jako řadu jiných měst trápí Hořovice neúměrné zatížení nákladní a osobní dopravou. Ta zde také hýbe letošními komunálními volbami.

OBRAZEM: Obec Lochovice oslavila již 700 let od založení

Lochovice - Velké oslavy se konaly v sobotu 22. září v Lochovicích na Berounsku. Je to již 700 let od založení obcea zároveň si významné výročí připomínají i zdejší hasiči. Ti mají letos 130. výročí.

Záchranářský vrtulník přispěchal na pomoc řidiči po srážce kamionů na dálnici D5

Zdice - Letecká záchranná služba zasahovala ve středu 26. září dopoledne na dálnici D5 po srážce dvou kamionů na konci kolony. Dopravní nehoda s těžkým zraněním se stala nedaleko Zdic, na 28. kilometru ve směru na Prahu. Jeden z řidičů zůstal ve vozidle zaklíněný v bezvědomí a museli ho vyprošťovat hasiči.

OBRAZEM: Hořovická muzika zahrála na svém domovské půdě

Hořovice - Ve čtvrtečním pozdním odpoledni se sešli příznivci dechových kapel v sále městské radnice v Hořovicích. Od 17 hodin zde desítkám posluchačů zahrál místní orchestr Hořovická muzika. Posluchače bavil nejen lidovou tvorbou, ale také klasickými písněmi z muzikálů nebo operet. Během odpoledne také zazněly legendární písně z divadla Semafor.

Nemocnice otevřela nový pavilon pro nemocné děti

Hořovice – Nemocnice Hořovice včera otevřela nový pavilon Oddělení následné intenzivní péče pro děti (NIP). Do jeho výstavby majitel nemocnice investoval přes 76 milionů korun.

FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v měsíci dubnu a květnu

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci dubnu a květnu roku 2018 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme osm holčiček a osm chlapečků.

Kamila Havlíková vystavuje své obrazy v Hořovicích

Hořovice /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek 10. května byla v hořovické Galerii Starý zámek uvedena nová výstava malířky Kamily Havlíkové. Výstava nese název Sedm podob a souvisí s jednotlivým rozmístěním obrazů a skic, jež jsou rozděleny do sedmi samostatných prostorů vždy propojených jedním tématem. 

FOTOGALERIE: Dubnová miminka se představují

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci dubnu roku 2018 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme tři holčičky a deset chlapečků.

Hasiči z Hořovic jsou opět mistři

Berounsko /FOTOGALERIE/ - Vítězem Krajské soutěže ve vyprošťování u dopravních nehod, která se konala ve čtvrtek v Nymburce, jsou opět hasiči z hořovické stanice územního odboru Beroun. Soutěž se tak konala pár desítek metrů od náměstí Přemyslovců na parkovišti Pod Eliškou u mostu přes Labe, což přilákalo i spoustu zvídavých diváků.

FOTOGALERIE: Vítáme děťátka narozená v měsíci dubnu

Berounsko - V hořovické porodnici U Sluneční brány se narodila další krásná miminka.

FOTOGALERIE: Tak už jsme na světě

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci březnu a dubnu roku 2018 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme pět holčiček a čtrnáct chlapečků.

FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v březnu a dubnu

Berounsko - V hořovické porodnici U Sluneční brány se narodila další krásná miminka.

FOTOGALERIE: Březnová a dubnová miminka se představují

Berounsko - V hořovické porodnici U Sluneční brány se narodila další krásná miminka. Tentokrát přivítáme sedm holčiček a jedenáct chlapečků.

FOTOGALERIE: Představujeme vám březnová miminka

Berounsko - Podívejte se na další krásná březnová miminka

FOTOGALERIE: Březnová miminka se představují

Berounsko - V hořovické porodnici U Sluneční brány se narodila další krásná miminka.

Krasobruslaři hledají Arabelin prsten

Hořovice – Už popáté připravil oddíl krasobruslení Spartaku Žebrák lední revue. Ta se uskuteční v pátek 23. března na hořovickém zimním stadionu.

FOTOGALERIE: Vítáme děťátka narozená v měsíci březnu

Berounsko - Přinášíme vám fotogalerii miminek, která jsme vyfotili v jedenáctém týdnu roku 2018 v hořovické porodnici U Sluneční brány.

FOTOGALERIE: Únorová a březnová miminka se představují

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci únoru a březnu 2018 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme šest holčiček a devět chlapečků.

FOTOGALERIE: Vítáme děťátka narozená v měsíci únoru

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci únoru 2018 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme sedm holčiček a deset chlapečků.

FOTOGALERIE: Únoroví novorozenci se představují

Berounsko - Přinášíme vám fotogalerii miminek, která jsme vyfotili v osmém týdnu roku 2018 v hořovické porodnici U Sluneční brány.

OBRAZEM: Městský ples v Hořovicích se vydařil

Hořovice - Třetí městský ples města Hořovice se konal v sobotu v sále Společenského domu v Hořovicích. Hosty plesu uvítal starosta města Hořovice Jiří Peřin. Návštěvnost plesu ale ovlivnila chřipka. Mnoho lidí, kteří si zajistili na ples vstupenku, se ho nakonec kvůli nemoci nemohlo zúčastnit.

FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v měsíci únoru

Berounsko - V hořovické porodnici U Sluneční brány se narodila další krásná miminka.

FOTOGALERIE: Lednová a únorová miminka se představují

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci lednu 2018 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme dvanáct holčiček a šest chlapečků.

Poslanec Jan Skopeček věří v prezidentovi zkušenosti

Hořovice – K vítězství ve druhém kole prezidentských voleb popřál Miloši Zemanovi i poslanec a hořovický zastupitel Jan Skopeček.

FOTOGALERIE: Lednová miminka se představují

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci lednu 2018 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme devět holčiček a pět chlapečků.

FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v měsíci lednu

Berounsko - V hořovické porodnici U Sluneční brány se narodila další krásná děťátka.

FOTOGALERIE: Prosincová a lednová děťátka se představují

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci prosinci roku 2017 a lednu 2018 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme deset holčiček a pět chlapečků.

Letošní prvenství má Stela Hlaváčková z Libečova

Hořovice - Hořovická porodnice U Sluneční brány si může připsat další rekord. Poprvé ve své historii zaznamenala v loňském roce 1 738 porodů, tedy o 37 porodů více než v předminulém roce, což potvrzuje její výjimečné postavení ve Středočeském kraji a řadí ji mezi největší a nejmodernější porodnice v České republice.

Spartu s Váchou Hořovicko na úvod zdolalo

Hořovice – Fotbalisté Hořovicka vstoupili do přípravného období dobře. V prvním utkání porazili silnou juniorku pražské Sparty.

KRÁTCE: Peníze pro Hořovice a nová rolba v Berouně

Berounsko - Přínášíme vám krátké zprávy z regionu

Fotbalisté předali první částku z akce Pomáháme fotbalem

Hořovice - Den před Silvestrem se sešlo v hořovické sportovní hale šest fotbalových týmů k turnaji Pomáháme fotbalem, jehož mediálním partnerem byl Berounský deník.

FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v měsíci prosinci a lednu

Berounsko - Představujeme další miminka, která se narodila v měsíci prosinci 2017 a lednu 2018 v hořovické porodnici U Sluneční brány.

Fotbal v Hořovicích pomáhal, turnaj ovládli Ligouši

Hořovice - Prostory zrekonstruované hořovické sportovní haly využili poprvé k halovému turnaji fotbalisté. A hned se rozhodli uspořádáním turnaje pomoci potřebným. "Turnaj jsme nazvali Pomáháme fotbalem a dobrá věc se povedla.

FOTOGALERIE: Prosincová děťátka se představují

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci prosinci roku 2017 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme osm holčiček a tři chlapečky.

Hořovická nemocnice hodlá překročit loňský rekord v porodech

Hořovice - Porodnice U Sluneční brány v Hořovicích na Berounsku hodlá v letošním roce překonat rekord, který si připsala v loňském roce. V roce 2016 v této porodnici odrodil lékařský tým celkem 1701 porodů. V pětapadesátileté historii této nemocnice to byl velký počin. Denně tak v porodnici v průměru odrodí pět až šest miminek denně.

Primář hořovické porodnice má z trojčátek velkou radost

Hořovice /ROZHOVOR/ – Trojčátka, která se narodila v roce 2015, způsobila velkou radost nejen mamince Monice Pošmurné z Králova Dvora, ale i primáři Gynekologicko-porodnického oddělení hořovické nemocnice Alešovi Klánovi. Na svá trojčátka čekal celých třicet let.

FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v měsíci prosinci

Berounsko - V hořovické porodnici U Sluneční brány se narodila další krásná miminka.

OBRAZEM: Žebrák překonal Sedlčany

Hořovice - Hodně sledovaný duel krajské soutěže hokejistů se hrál na zimním stadionu v Hořovicích.

FOTOGALERIE: Prosincoví novorozenci se představují

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci prosinci roku 2017 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme sedm holčiček a devět chlapečků.

OBRAZEM: Hořovickou radnici obsadili Indiáni

Hořovice – Hudebně dramatický pořad plný zajímavých indiánských příběhů zhlédla veřejnost v Hořovicích. V divadelním sále hořovické radnice se tancovalo i zpívalo. Akce nazvaná indiánské příběhy, která se konala ve večerních hodinách, přilákala desítky návštěvníků, kteří si připomněli své dětství plné indiánek s oblíbeným hrdinou Vinnetouem. Účinkovali v ní Ada Rooks, Nora Rooks, Hana Novotná, Štěpán Novotný, Alex Dušek, Viktorie Dušková, Ema Procházková, Ema Daňková, Julie Lišková a další. Vstupné bylo pro zájemce dobrovolné.

FOTOGALERIE: V Hořovicích se narodila se další krásná miminka

Berounsko - Představujeme další miminka, která se narodila v měsíci listopadu a prosinci roku 2017 v hořovické porodnici U Sluneční brány.

FOTOGALERIE: Vítáme miminka narozená v měsíci listopadu

Berounsko - Přinášíme vám fotogalerii miminek, která se narodila ve 47. týdnu roku 2017 v hořovické porodnici U Sluneční brány.

FOTOGALERIE: Listopadoví novorozenci se představují

Berounsko - Vážení čtenáři, prostřednictvím našeho Deníku se opět můžete podívat na miminka, která přišla na svět v měsíci listopadu roku 2017 v hořovické porodnici U Sluneční brány. Tentokrát přivítáme devět holčiček a devět chlapečků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT