Předplatit Deník
Přihlásit

O Deníku

Tomáš Herman

Šéfeditor

archiv Tomáše Hermana

Díky svému učiteli zeměpisu z gymnázia Zdeňku Staňkovi jsem začal psát už v raných devadesátých letech pro sportovní stránky Lidových novin a Rovnosti. Sportovní „služby“ jsem si věhem studia vyzkoušel i ve Svobodném slově a reportážemi z hokejových duelů přispíval do Deníku Sport a ČTK. A zkusil jsem si i roli učitele zeměpisu a historie na gymnáziu.

archiv Tomáše Hermana

Ale osudovou se mi stala brněnská Rovnost. Tam jsem od konce minulého století pracoval jako sportovní redaktor a postupně si vyzkoušel pozice vedoucího sportu, hlavního editora a šéfredaktora Deníku pro Jihomoravský kraj. Mezitím se totiž naše Rovnost stala Deníkem Rovnost v rodině Vltava Labe Press, nyní Vltava Labe Media. K vedení jižní Moravy mi loni přibyla ještě Vysočina.

archiv Tomáše Hermana

Na ní jsem však nevydržel víc než rok, což mne trochu mrzelo, protože se mi nepodařilo dovést některé své myšlenky do konce. Teď jsem šéfeditorem Deníku a denik.cz. Je to pro mne nová výzva, protože s naším týmem chceme ještě vylepšit jak printové, tak především online zpravodajství našich redakcí, které mám moc rád. A své kolegy neméně.

archiv Tomáše Hermana

Při své pouti jsem se setkal s mnoha zajímavými lidmi. V hlavě mám především dvě krásné hodiny, kdy jsme si povídali s lyžařskou legendou Bjornem Daehliem nebo rozhovor s nejlepším cyklistou všech dob Eddiem Merckxem. Zažil jsem fotbal ve čtyřiceti nad nulou i lyžování v minus deseti. Ale kupodivu nejhůř mi bylo, když mne na světovém challengeru v plážovém volejbale štípla do dásně vosa.

archiv Tomáše Hermana

Na jaře roku 2020 jsem dostal nabídku, která se neodmítá (a to u toho ani nemusel být Luca Brasi). Teď jsem šéfeditorem Deníku a denik.cz. Je to pro mne opravdu velká výzva. Kdy mi bylo nejhůř? Ve chvílích, kdy jsem se stal moderátorem při různých příležitostech. Ne, moderátoři, nemusíte se bát, moc mi to nešlo (na snímku při moderování diskuze s brněnskou primátorkou Markétou Vaňkovou).

archiv Tomáše Hermana

Ve volném čase jsem nejraději se svou ženou Kristýnou a dcerami Annou Sophií a Amélií. To je mix všeho, co si lze představit: někdy sport, někdy umění, někdy fyzická práce a někdy kurzy sebeovládání. Tady se zrovna všechny tři smějí, což je naštěstí pořád velmi často.

archiv Tomáše Hermana

Mám rád opuštěné řeky z perspektivy vodáka, zapadlá místa českých (i dalších) zemí. Rád ochutnám rozmanitá piva z malých pivovarů. Vleže nepohrdnu kvalitním filmem či americkým fotbalem nebo ragby, vsedě asijskou kuchyní. Miluji Brno, Londýn, Krakov, Slovenský ráj a Provence. A spoustu dalších míst, lidí a činností, takže bych si přál, aby týden měl osm dní a den pětadvacet hodin. Minimálně.

< Předchozí
1 z 7
Další >

Nejnovější články redaktora:

Napište zprávu redakci:

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas se Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

Prozkoumejte jiný region ČR: