deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
Deník

Novinky v roce 2023:

Změny v důchodech, u pojištění, energií, v dopravě či u podnikatelů

2. základní škola v Berouně chystá nový pavilon

Na 2. základní škole v Berouně aktuálně připravují do provozu nový pavilon. Ten je po stavební stránce již hotov a nabídne sedm specializovaných učeben, nyní dostane vybavení. „Jedna ze sedmi specializovaných učeben je určena pro výuku praktického vyučování, používání stavebnic, bude v ní působit kroužek robotiky a programování. Polytechnickou výchovu neopomíjíme,“ uvedl ředitel školy Pavel Herold.

Škola klade důraz na výuku jazyků a informatiku, ale ředitel vysvětluje, že základ musí mít děti ze všeho. „Osobně se domnívám, že při počtu 700 dětí je specializace základních škol holý nesmysl, tuto specializaci nepodporuje ani ministerstvo školství,“ odpověděl na otázku, zda je pro školu nějaká oblast zásadnější než jiné.

Škola má i další plány, a sice výstavbu sportovní haly na sportovním stadionu školy. „Díky zřizovateli máme vyměněná okna, zateplené budovy v celém areálu jedná se nyní o sedm budov v areálu počítám do tohoto počtu i budovu MŠ a školní jídelnu je hotova regulace topení, vyměněna kompletní elektroinstalace ve všech budovách. Škola je sice přes 50 let stará, ale ve stavu, v jakém nyní je, ji můžeme označit za moderní,“ dodal Pavel Herold.

2. základní škola v Berouně: třída 1.A.Zdroj: DENÍK/Michal Bílek

2. základní škola v Berouně: třída 1.A. Foto: DENÍK/Michal Bílek

2. základní škola v Berouně: třída 1.B.Zdroj: DENÍK/Michal Bílek

2. základní škola v Berouně: třída 1.B. Foto: DENÍK/Michal Bílek

2. základní škola v Berouně: třída 1.C.Zdroj: DENÍK/Michal Bílek

2. základní škola v Berouně: třída 1.C. Foto: DENÍK/Michal Bílek

Příště si představíme děti z ZŠ v Loděnici. V tištěném vydání Berounského deníku ve středu 18. září 2019.

Hlavní zprávy