deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
Deník

Důchodová kalkulačka

Spočítejte si, o kolik se od roku 2022 zvýší vaše penze

V lochovické škole rekonstruují přírodovědnou učebnu

Na úplnou rekonstrukci přírodovědné učebny a zajištění bezbariérového přístupu do školy se může těšit Základní škola v Lochovicích. Získala na to finanční prostředky z Místní akční skupiny Karlštejnsko. Uvedlo to ředitelka školy Radka Hlaváčová.

Zastaralá učebna tak dostane přeměnu do moderní učebny s IT vybavením a speciálním softwarem, všechně přírodovědného a chemického vybavení.

Škole se daří i v tom ohledu, že narůstá počet dětí. „Bezesporu to je dáno tím, že se hodně staví, jsme spádová škola, ale školu vyhledávají i díky tomu, že máme nízký počet žáků ve třídě,“ uvedla ředitelka. Jak vysvětlila, škola umí poskytnout podpůrná opatření dětem, které mají specifické poruchy učení. Na škole pracuje pět asistentů pedagoga.

Škola získala i peníze z fondu Šablony II, peníze letos využijí na nákup IT technologií a další vzdělávání pedagogických pracovníků, stejně jako personální zajištění pozice školního asistenta. Ten poskytne podporu znevýhodněným žákům, nebo žákům ohroženým školním neúspěchem.

Prvňáčci z Lochovic ve školním roce 2019/2020.Zdroj: DENÍK/Michal Bílek

Prvňáčci z Lochovic ve školním roce 2019/2020. Foto: DENÍK/Michal Bílek

Příště si představíme děti ze ZŠ Komárov. V tištěném vydání Berounského deníku ve středu 15. ledna 2020.

Hlavní zprávy

Volby do Poslanecké sněmovny 2021

Volby do Poslanecké sněmovny se konají ve dvou dnech, v pátek 8. října 2021 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 9. října 2021 od 8.00 hodin do 14.00 hodin.

Akční letáky