deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
Deník

Příspěvek na dítě:

Přečtěte si, kdo má na 5000 korun nárok, a jak si může požádat

Základní škola v Komárově plánuje výstavbu sportovního hřiště

Komárovská základní škola oslavila v roce 2019 významné výročí: 90 let od svého založení. Se zřizovatelem připravilo vedení školy dlouhodobý projekt, který se týká komplexní rekonstrukce školy. „To aby byla škola více připravena na vzdělávání pro 21. století,“ řekl ředitel školy Jiří Veverka.

Vloni o prázdninách se dočkaly rekonstrukce třídy v přízemí, kde byly vyměněné podlahy, ty získaly protiradonovou izolaci. Třídy se vymalovaly, postupně byly zavedeny a ještě se budou zavádět nová umyvadla, baterie, ale i rozvody vody.

Jak podotkl ředitel, pokud vše dobře dopadne, stojí před školou velká investice: týká se výstavby víceúčelového sportovního venkovního hřiště o rozměrech 44 x 22 metrů včetně zázemí.

Dále je v plánu rekonstrukce jednotlivých tříd a přestavba jedné třídy – tam vznikne specializovaná třída pro přírodovědné předměty.

„V následujícím roce nás čeká komplexní revitalizace žákovských WC, letos nás čeká pravděpodobně práce na zázemí pro učitele a případně individuální výuku,“ dodal Jiří Veverka.

Prvňáčci z Komárova ve školním roce 2019/2020.Zdroj: DENÍK/Michal Bílek

Prvňáčci z Komárova ve školním roce 2019/2020. Foto: DENÍK/Michal Bílek

Všechny prvňáčky na jednom místě najdete ve speciální příloze, která vyjde v tištěném vydání Berounského deníku ve středu 29. ledna 2020.

Vybrali jsme pro vás