Náročného závodu se účastní také početná skupina žen. Na úskalí připravených disciplín jsme se v rozhovoru zeptali účastnice pětiboje Lenky Jindrové ze Žebráku.

Kolikrát jste se už těchto závodů v Žebráku zúčastnila?

Letos to bude moje premiéra a musím přiznat, že na tom mají podíl kolegové z práce, kteří mě k účasti hodně povzbudili. Předcházející roky jsem se na průběh závodu chodila dívat jen jako divák, protože mi chyběla dostatečná odvaha i fyzická kondice.

Proč se do tak náročné akce pouštíte?

Jak se píše už na plakátě k závodu, jde o fyzické změření vlastních sil. Je to pro mě motivace k vlastnímu sebezlepšování a překonávání sebe sama.

Jak se na závody připravujete?

Teoreticky se připravuji už od jara střídavým tréninkem. Jednou týdně spinning a posilovna, dvakrát týdně běh na 5 nebo 12 km a jednou týdně kolo na 20 až 40 km. Nejde o žádný tvrdý trénink, spíš sportování pro potěšení.

Co je vaším cílem?

Mým cílem je dokázat si, že na to mám. Rozhodně nečekám žádný stupeň vítězů, ale chci se vejít do požadovaných limitů pro ženy a samozřejmě dosáhnout co nejlepších časů a výkonů, abych se umístila v žebříčku co možná nejvýše.

Jaká disciplína je pro vás nejhorší?

Nejhorší pro mě bude asi silová disciplína benchpress 25 kg, protože mi chybí dostatečná síla v rukách.

Předpokládám, že ženy a muži závodí zvlášť. Liší se některé disciplíny?

Ženy a muži mají stanovené rozdílné limity. Zatímco na benchpress muži zvedají 50 a 65 kg, ženy jen 25 a 32,5 kg, rozdíl je i v dalších disciplínách. Běh a kolo musí muži zvládnout v rychlejším čase než ženy.

Porážíte i některé chlapy?

Pochybuji o tom, že bych porazila nějaké muže, protože ti mají zpravidla mnohem větší sílu i výdrž. Zatím jsem v závodění s muži vždy převážně prohrávala, bohužel!

close zoom_in

Lenka Jindrová pochází z Prahy, ale už 15 let bydlí v Žebráku. Aktivně 3 se roky věnuje svým koníčkům kolu, běhu, spinningu a fitness. Dálkově studuje na vysoké škole management cestovního ruchu.