Nejenže se podílely na tvorbě scénáře, ale ve filmu si dokonce i zahrály. „Na přípravu jsme potřebovali téměř dva měsíce a na samotné natáčení jeden týden,“ uvedla Karolína Studničková, dnes již studentka čtvrtého ročníku berounské střední školy.

Třicetiminutový film vznikal na opuštěné louce nedaleko Orlické přehrady. „Scénář jsme doplňovali i v průběhu natáčení. Zažili jsme i několik humorných situací. Při jedné scéně se v záběru najednou objevilo auto a křičící řidič hledal cestu. Vůbec jsme netušili, jak se tam objevil,“ popsala zážitky z natáčení Karolína Studničková.

Oporou středoškolských filmařů byl pedagog Roman Musil, který se ujal kamery. Premiéra studentského filmu O několik minut později zaplnila školní sál. Tvůrci tak mohli svým příbuzným i spolužákům předvést své dílo. „Nemohu souhlasit, že studenti jsou dnes horší, než dříve. Při natáčení byli kouzelní. Každý den dodrželi slovo a na place byli opravdu ráno v šest hodin. Červnová vedra nám totiž dovolila točit jen do desíti dopoledne,“ chválil nadšení žáků profesor Roman Musil. „Všem se nám líbila cesta od prvotního nápadu přes natáčení, až do premiéry. Studenti tak zažili pocit, že nápad se dá zrealizovat,“ doplnil pedagog Roman Musil.