V uplynulém týdnu například policisté za volantem přistihli jednatřicetiletého muže z Berounska, který nejenže projížděl jednosměrkou v zakázaném směru, navíc byl pod vlivem návykových látek. To ale není vše. Policisté následně lustrací zjistili, že muž má vysloven zákaz řízení celkem od čtyř soudů – Okresního soudu Plzeň, Krajského soudu Plzeň, Okresního soudu Beroun a také od Krajského soudu v Praze.

Trest za nerespektování soudu? Podle policejní mluvčí maximálně dva roky za mřížemi za maření úředního rozhodnutí. Ale spíše se dá předpokládat, že dotyčný vyfasuje prodloužení zákazu a bude tajně doufat, že až příště sedne za volant, bude mít štěstí a policejní hlídky se mu budou vyhýbat.

Zkrátka nad některými tresty rozumný a pravidla dodržující člověk jen kroutí hlavou. Samozřejmě ne všechny odsouzené je potřeba posílat za mříže, a ani na to naše věznice nemají kapacitu, ale jak těm nenapravitelným ukázat, že pravidla se musí dodržovat? Že automobil je v případě nesprávného používání zbraní?

Soudy zkrátka musí, prostě musí sáhnout po tvrdších trestech. Nebo se pro ně rozhodnou až po obrovské tragédii jako tomu bylo před šesti lety, kdy zdrogovaný řidič najel do policistky, která o den později svým zraněním podlehla? Ne, vážení soudci, tady není na co čekat! Uvědomte si, že tahle individua mohou zhatit nejeden lidský život.

ANKETA DENÍKU: ČEŠI V POHYBU
Kvůli mezinárodní situaci letošní prázdniny strávíme převážně v Česku. Deník se rozhodl zjistit, jak chcete letošní dovolenou strávit právě vy a vaši blízcí. Do speciální ankety se zapojily již stovky čtenářů. Zúčastněte se také a pomozte nám zjistit, jak bude léto v Česku vypadat. Stačí do 20. května 2020 vyplnit anonymní formulář, který najdete na adrese www.cesivpohybu.cz.