Nyní musí primář oddělení následné péče z berounského zařízení Miloš Stoilov zdůrazňovat, že by s otevřenou náručí rád přivítal nové posily, které nemocnicím tak chybí. V současnosti je trend takový, že počet nastupujících sester, které přicházejí ze zdravotnických škol, nestačí vyrovnat ty, jež odcházejí do důchodu.

Ještě že tam, kde selhává stát, si obě zařízení zatím dokážou poradit sami. Ale taky už není pomalu prostor k manévrování. Obě nemocnice nabízejí širokou škálu zaměstnaneckých benefitů a podle slov vedoucí personálního oddělení Andrey Kropáčové, už opravdu není moc co vymýšlet.

V hořovickém zařízení tak najdete fungující školku pro děti zaměstnanců, v Berouně se staví. V březnu bude v Hořovicích zaměstnancům předáno k užívání prvních 98 bytů a dalších 135 se plánuje postavit. To všechno jen proto, aby obě nemocnice měly dostatek lidí, respektive přilákaly další.

Napadá mě tak jediné. Buďme vděční za to, že obě zařízení fungují tak výborně a na takové úrovni i bez pomoci neschopného státu. Například polní nemocnice na Letné musí kvůli nedostatku personálu skončit. Jinými slovy si dovolím tvrdit, že můžeme hovořit i o štěstí, že na Berounsku máme dvě nemocnice, na které se lze uprostřed pandemie spolehnout.