Dvaašedesátiletý šoférze zatím nezjištěných příčinvyjel s linkouz komunikace a skončil na boku v příkopu."Příčinu dopravní nehody vyšetřuje policie," uvedla mluvčí Šteinerová.

Řidiče museli z kabiny vozu vystříhat hasiči, poté byl resuscitován, ovšem lékař musel nakonec konstatovat smrt. Mezi zraněnými jsoutakécestující.

"Třiosoby byly převezeny k ošetření do slánské nemocnice s lehčím až středně těžkým zraněním. Původní informace z místa události hovořily i o dalších těžce zraněních, ale to se později nepotvrdilo," uvedla mluvčí záchranné služby Tereza Janečková.

Na místě zasahovali slánští i kladenští hasiči. "Bylo potřeba vyříznout přední okno a ažtím se nám podařilo dostat ven řidiče autobusu. Resuscitace trvala asi půl hodiny, zachránit se ho ale bohužel již nepodařilo," uvedl velitel zásahu slánských hasičů Stanislav Špaček.

Podle přítomných cestujících bylo v osudnou chvíli v autobusu 15 lidí. Ti podle české veslařky a členkyVKSmíchovNikol Richterové z Loun, kterájela na trénink do Prahy, vylezli po nehodě střešním okénkem. Panika ve voze prý nevznikla. Všichni byli ukáznění.

U nehody zasahovaly tři sanitky, jedno vozidlo dopravní zdravotní služby, a dva vrtulníky z Prahy a Ústí nad Labem

Silnice byla uzavřena a provozbyl obnoven až po poledni.Policie odkláněla dopravu přes Třebíz a Neprobylice.

Cestující se domnívají, že šofér dostal za volantem infarkt nebo ho postihla jiná cévní příhoda. "Řidiči bylo asi nevolno, lidé na předních sedadlech slyšeli jak těžce dýchal," řekl Kladenskému deníku cestující Michal Klíč z Loun.

Z informací, které se podařilo získati od dalších cestujících se nehoda zřejmě skutečně stala v důsledku náhlé změny zdravotního stavu dvaašedesátiletého řidiče. Potvrdila to také mluvčí policie Jana Šteinerová. "Autobus bude podroben expertize a u řidiče byla nařízena soudní pitva," doplnila mluvčí.

Na místě jsme oslovili i pracovníka lounské spolčnosti, jíž autobus patří. "Autobus byl v dobrém stavu, je rok výroby 2005. O tom, že by byl řidič nějak nemocný jsme nevěděli," řekl zaměstnanec dopravní společnosti.

(hus, dan)