První kolize s kusy betonu na komunikaci byla hlášena čtvrt hodiny po páté z 82. dálničního kilometru. O kousek sál, blíže k Vestci, ale stále ještě na úrovni Jesenice, pak byla jen o pět minut později hlášena další nehoda; tentokrát spojená i s únikem oleje, a tudíž i kluzkou vozovkou. Stala se na dálničním kilometru 1,8, kde se osobní auto střetlo s pneumatikou na komunikaci.

Místa nehod zůstala průjezdná, je však potřebná zvýšená opatrnost; zejména věnovat řidičskou pozornost okolnímu provozu a ne obhlížení odstavného pruhu se ztroskotanými auty. Uvolněna by dálnice měla být podle odhadu Centra dopravních informací před půl osmou.

Rozlitý olej také před šestou hodinou zkomplikoval jízdu po dálnici D4 od Prahy na Příbramsko, a to v poměrně dlouhém úseku: prakticky od Jíloviště po Obořiště. Přesně jde o úsek mezi dálničními kilometry 9,5 a 34,8, kde řidiči musí počítat jak s kluzkou vozovkou, tak s odklízecími pracemi. Ty by se měly protáhnout na řadu hodin, byť se na nich podílejí jak hasiči, tak pracovníci dálniční údržby.