Berounsko/ Dopravní policisté společně se záchranáři a profesionálními hasiči vyjížděli během ledna k desítkám dopravních nehod. Většinou se ale jednalo pouze o kolize, při kterých účastníci neutrpěli vážnější zranění. „Na silnicích druhé a třetí třídy nebyla během ledna zaznamená dopravní nehoda, při které by někdo z účastníků utrpěl těžké zranění,“ informovala mluvčí berounského policejního ředitelství Marcela Pučelíková.


Nejvážnější havárie se v lednu stala na D5 u Rudné ve směru na Prahu, kde 15. ledna časně ráno zemřel řidič vozu Škoda Felicie. Auto při nehodě vyjelo z dálnice a skončilo v mostním piliři. Podle vyjádření rudenské dálniční policie k jiné těžké dopravní nehodě na D5 v uplynulém měsíci nedošlo.
Na silnicích druhé a třetí třídy byl relativní klid až do 1. února, kdy na komunikaci mezi obci Koněprusy a Havlíčkovým mlýnem havarovala řidička se Škodou Fabie. Osobní automobil vyjel v pravotočivé zatáčce ze silnice a spadl z prudkého srázu. „Vozidlo se přetočilo na střechu a skončilo na pravých kolech opřeno o stromy v hloubce téměř 20 metrů od komunikace. Ze tříčlenné osádky zůstala ve vozidle zaklíněna zraněná spolujezdkyně, zbytek osádky nebyl zraněn,“ informoval velitel berounských profesionálních hasičů Tomáš Hradil.


Zraněnou ženu s podezřením na poranění páteře, hasiči vyprostili pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí a Scoop rámu a na vakuových nosítkách byla transportována přes Suchomastský potok do vozidla rychlé lékařské pomoci.


K vyproštění havarovaného vozidla ze srázu bylo nutné na místo povolat vyprošťovací automobil AV-14 a pomocí řetězové motorové pily provést úpravu terénu. „Celý zásah komplikoval terén. Hasiči proto byli nuceni zasahovat pomocí lezecké techniky, bylo nataženo fixní lano a prováděno jištění dalším lanem,“ vysvětlil Tomáš Hradil.