Hořovice/ Z velmi vážné dopravní nehody, ke které v pondělí odpoledne vyjížděli hořovičtí hasiči, záchranka a policie na křižovatku silnic ve směru na Hořovice, Jince a Podluhy, se nakonec vyklubala jen kolize s lehčím zraněním účastníků. Po 16. hodině byla policie a berounští profesionální hasiči z hořovické stanice informováni o havárii dvou osobních aut a dvě osoby měly v jednom z havarovaných vozů zůstat zaklíněny. „Ten pán, který na policii volal a zavolal i záchranku, byl hodně vyděšený a nehodu zveličil,“ uvedl řidič z tmavého volkswagenu a pokračoval. „My jsme jeli z Příbrami za kamarádem do Hořovic a několik desítek metrů před křižovatkou jsme začali předjíždět malinký žlutý fiat. Jenže on najednou odbočil do leva. Abych do něho nenarazil plnou silou, strhl jsem řízení. Narazil jsem do něho a vletěl do pole. Zachránilo nás to, že jsme byli připoutáni a airbagy,“ popsal průběh nehody mladý řidič. Přestože tvrdil, že už má za sebou daleko horší dopravní nehodu, než byla ta u Podluh, jeho kamarád prožíval pořádný šok. „Třesu se, protože se z toho nemůžu pořád vzpamatovat,“ poznamenal ke svému stavu mladík.


Všechny tři účastníky nehody odvezla sanita rychlé lékařské pomoci do hořovické nemocnice na ošetření. Starší muž, který řídil žlutý fiat, ho absolvoval. Oba mladíci se ale vrátili na místo nehody zpět. „Přístup, jaký k nám v nemocnici měli, se nám nelíbil. Když nás tam sanita přivezla, řekli nám, že musíme počkat až udělají objednané pacienty. Nikdo se s námi nezabýval, tak jsme si řekli, že se necháme vyšetřit raději u nás v Příbrami,“ vysvětlil předčasný odchod z nemocnice řidič volkswagenu.

Naštěstí největší újmu na zdraví utrpěly plechové karoserie aut. Malinký fiat byl kupodivu téměř nedotčen. Měl jen lehce promáčknuté dveře u řidiče. Volkswagen dopadl daleko hůře. Auto mělo zdemolovaný celý předek i nápravu s koly. Kdo nehodu, při které škoda nepřesáhla 100 tisíc korun, zavinil, nyní šetří policie.