Přestože starostové některých obcí chválí práci silničářů, v určitých dnech byly některé komunikace v časných ranních hodinách nesjízdné. Vozovku pokrývala souvislá vrstva ledu.

„Myslím, že oproti loňské zimě jsou komunikace včas ošetřené posypem, a že jsou sjízdné. Akorát ve středu měly být určité problémy v hudlickém kopci. Ale nic bližšího o tom nevím,“ uvedl starosta Hudlic Pavel Hubený. Stejný názor jako on má i starostka Nového Jáchymova Iva Kinclová. „Nikdo z našich občanů si u mne zatím na nesjízdné komunikace nestěžoval,“ poznamenala starostka.

Velkou pozornost by měli věnovat řízení zejména řidiči na chemicky neudržovaných komunikacích. Na silnicích, které cestáři nesolí, rozbředlý sníh vlivem nočních teplot, které klesají pod nulu, ujíždí a umrzá. Na takovém povrchu pak v kritickém okamžiku nepomohou ani zimní pneumatiky.

Rychlá jízda na kluzkém povrchu se nevyplatila dvaatřicetiletému řidiči vozidla Fiat Bravo v Tlustici. Řidič jel po komunikaci ve směru od Hořovic na Záluží.

Ve chvíli, kdy projížděl pravotočivou zatáčkou, nepřizpůsobil jízdu povrchu komunikace, na které byl rozbředlý sníh a nezvládl řízení. S autem dostal smyk a přejel do protisměrné části vozovky, kde levou přední částí narazil do levého boku protijedoucího nákladního vozidla Mercedes Benz.

Prudký náraz odhodil osobní vozidlo vpravo mimo komunikaci, kde přední částí narazilo do oplocení domu.
„Policejní hlídka, která na místě dopravní nehody zasahovala, provedla u řidiče dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. Ta byla negativní. Na vozidle měl řidič obuté zimní pneumatiky, ale neměl u sebe zelenou kartu o povinném pojištění osobního vozidla. Policisté případ řešili blokovou pokutou,“ uvedla mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Velké problémy měl na zledovatělém povrchu vozovky i řidič osobního vozidla Renault Megane, který jel po komunikaci od Bratronic na Nižbor.
Kde se vzalo, tu se vzalo, z levé strany lesního porostu, který tuto komunikaci lemuje, vyběhlo divoké prase a rovnou pod kola osobního auta. Auto do zvířete narazilo přední částí a odhodilo ho do příkopu. Divočák měl ale tuhý kořínek, protože se zvedl a zmizel v lese.

„Řidič auta na tom byl hůř. Po střetu s prasetem dostal na zledovatělém povrchu smyk, přejel do protisměrné části komunikace a přes sněhovou krajnici až do silničního příkopu, kde se s vozidlem zastavil,“ popsala závěr nehody Lenka Uriánková.