O řidičský průkaz přišel na delší dobu i čtyřiatřicetiletý řidič osobního vozu Škoda Felicie, který zavinil nehodu poblíž centra Berouna a v dechu měl 2,53 promile alkoholu.
„Řidič felicie nedal při odbočování na berounské křižovatce ulice Bratří Nejedlých a Jungmannovy ulice přednost osobnímu vozu Škoda Favorit a naboural do něho. Muž chtěl odbočit na Králův Dvůr a zcela přehlédl, že po hlavní silnici přijíždí od Králova Dvora favorit s osmapadesátiletou řidičkou,“ popsala důvod dopravní nehody mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Řidič nerespektoval dopravní značku Dej přednost v jízdě a vjel do křižovatky, kde se srazil s favoritem levou přední částí.

„Při dopravní nehodě nebyl naštěstí nikdo z osádek vozidel zraněn. Policejní hlídka při vyšetřování nehody provedla u obou řidičů odborný test na přítomnost alkoholu. U řidičky s negativním výsledkem, ale u řidiče favoritu byly naměřené hodnoty pozitivní,“ upozornila Lenka Uriánková.

Měřící přístroj u muže zjistil 2,53 promile alkoholu v dechu. Policisté ho proto poučili o právu požádat o odborné lékařské vyšetření s odběrem biologických materiálů, které si ale musí zaplatit sám. Muž to odmítl. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz.