Provoz na trati mezi stanicemi Zadní Třebaň a Řevnice byl z důvodu poruchy trakčního vedení zastaven. Mimořádné zastavení provozu na trati z Prahy do Berouna a dále do Plzně se týkalo spojů Západní a Bavorský expres, rychlíku Berounka a osobních vlaků linky S7. Provoz byl obnoven v 17 hodin.

„Během údržby vysokého napětí přenosové soustavy v oblasti Řevnice, která probíhala i nad tratí v úseku Zadní Třebaň - Řevnice, došlo k nehodě (pravděpodobně stržení vedení) a následnému poškození infrastruktury Správy železnic (trolej)," informoval o situaci mluvčí Správy železnic Martin Kavka s tím, že oprava probíhala na vysokém napětí, které není v majetku Správy železnice.

Nehoda s tragickým koncem

Během prací na sloupu elektrického vedení jeden člověk bohužel zemřel. Informaci Deníku potvrdila mluvčí středočeských policistů Michaela Richterová.

„Dva dělníci stáli na plošině a z dosud nezjištěných příčin na ně sloup spadl. Jeden z nich bohužel na místě svým zraněním podlehl. Druhý byl s vážnými poraněními převezen vrtulníkem do jedné z pražských nemocnic," uvedla Richterová s tím, že na místě byl zraněný ještě třetí dělník.

Okolnostmi případu se nyní zabývají kriminalisté z Prahy-západ. „Byla nařízena i soudní pitva," doplnila mluvčí.

O události informoval i mluvčí Správy železnic Martin Kavka. „Při práci na sloupu vysokého napětí došlo k jeho pádu. V důsledku tohoto incidentu došlo k pádu vedení vysokého napětí na trakční vedení SŽ,".

Zároveň byla zavedena náhradní autobusová doprava v úseku Karlštejn - Řevnice.

Trakční vedení bylo opraveno před 16. hodinou. „Nicméně čeká se na vyšetření incidentu policií a také na ujištění od provozovatele přenosové soustavy, že je vše s ohledem na bezpečnost v pořádku. Zejména zbytky kabelů vysokého napětí v bezprostředním okolí tratě. Předpoklad obnovení provozu je 17:30-18:00," informoval odpoledne Kavka. K obnovení došlo nakonec v 17. hodin.